Të gjitha lajmet

LLAPI 1-4 FLAMURTARI

Flamurtari befasoi Llapin

Flamurtari befasoi Llapin

1 December, 2019 @16:29

Skuadra e Flamurtarit, kryesisht me kundërsulme, ka bërë befasinë e ditës në Superligë.

Ekipi i dytë i Prishtinës në Superligë ka arritur të mposht Llapin në Zahir Pajaziti të Podujevës, thellë, 1-4.

Ka qenë një dygolësh i shpejtë që ka ndërruar kahjen e lojës në Podujevë sot. Së pari Gentrit Begolli (28’) më pas edhe Shend Kelmendi (32’) kanë shënuar për epërsinë 0-2 të djelmoshave të drejtuar nga Sunaj Keçi.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Rasti i vetëm konkret i Llapit në pjesë të parë erdhi nga Xhelil Abdullai që goditi shtyllën, kur tentoi të shënonte me kokë në minutën e 42-të të takimit.

Fillimi i pjesës së dytë i takoi llapjanëve, por vetëm me top. E sa i përket golave, përsëri foli Begolli. Ish lojtari i Prishtinës ka shënuar në minutën e 75-të të takimit për 0-3, e në fund të ndeshjes Festim Krasniqi (90’+1) shënon për përfundimtaren 1-4, pasi që më parë Muhamet Hyseni kishte shënuar golin e nderit për vendasit e drejtuar nga Tahir Batatina.

Me këtë fitore, Flamurtari kap shpresën për të bërë diçka më shumë në pjesën pranverore të stinorit, derisa Llapi do të duhet të konsolidohet mirë e mirë gjatë pauzës dimërore, ashtu që të ndjek kreun.

FERONIKELI - DUKAGJINI

Nikli gjen fitoren, Dukagjinit i thellohet kriza

2 December, 2019 @15:04

Pas dy barazimeve radhazi në Superligë, skuadra e Feronikelit ka arritur ta gjejë fitoren në ndeshjen u fundit të edicionit…

VUSHTRRIA - BALLKANI

Ballkani mposhtet, por pushon në krye

2 December, 2019 @14:59

Në ndeshjen e zhvilluar pa praninë e shikuesve dhe me Ismet Munishin e suspenduar, Ballkani është mposhtur me rezultat minimal…

DRENICA - FERIZAJ

Dygolësh i Çerkinit, Ferizaj triumfon në Skenderaj

Foto: FC Ferizaj

2 December, 2019 @14:57

Në njërën prej ndeshjeve të xhiros së fundit të edicionit vjeshtor, skuadra e Ferizajit ka arritur të shënojë fitore mjaft…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Dukagjini

2 December, 2019 @12:53

Janë caktuar formacionet zyrtare të Feronikelit dhe të Dukagjinit. FERONIKELI: Troshupa, Dabiqaj, Lladrovci, Prekazi, Thaqi, Islami, Bojku, Neziraj, Hoti, Zeka,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Ferizaj

2 December, 2019 @12:47

Janë caktuar formacionet zyrtare të Drenicës dhe të Ferizajit. DRENICA: Kalosh, Balde, Bejta, Pasoma, Osmani, Thaqi, Mustafa, Hyseni, Mëziu, Hamiti,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga