Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI 1-0 ONIX

Këndellja e Vëllaznimit po vazhdon

Foto: KFVellaznimi/fb

Këndellja e Vëllaznimit po vazhdon

1 December, 2019 @19:09

Tashmë skuadra gjakovare që s’dinte për fitore në fillim të stinorit, duket se është këndellur.

Vëllaznimi ka shënuar fitoren e tretë me radhë të stinorit në Ligë të Parë dhe ka dalë nga fundi i tabelës së klasifikimit.

TABELA AKTUALE E LIGËS SË PARË

Përndryshe, gjakovarët tash kanë pesë ndeshje pa humbje në Ligë të Parë, ndërsa me fitoren e sotme ndaj Onixit 1-0 kanë kërcyer për dy vende prej fundit të renditjes.

Golin e vetëm dhe të fitores për ekipin gjakovar e ka shënuar Rron Rogova në pjesë të parë të ndeshjes, për t’ia dhënë fitoren jashtëzakonisht të rëndësishme kuqezinjëve që tashmë përgjatë pushimit dimëror pritet të këndellen për një pranverë sfiduese.

VLLAZNIA 1-2 BESA

Besa në dimër të qetë, me aromë Superlige

Pamje nga arkivi

1 December, 2019 @16:53

Besa e Pejës ka arritur të shëojë fitore tepër të rëndësishme sot, pasi që mposhti Vllazninë si mysafire 1-2. …

DIMËR I QETË PËR PEJANËT

Besa i lë pas të gjithë, kampione vjeshtore

KFBesa/Arkiv

1 December, 2019 @15:32

Skuadra e Besës së Pejës, duke shënuar fitore si mysafir në Pozharan ndaj Vllaznisë, 1-2, është bërë edhe kampione vjeshtore…

VAR

Danimarka ndihmon FFK-në për teknologjinë VAR

29 November, 2019 @16:19

Gjatë punimeve të Top Executive Programme të UEFA-së që po mbahet në Bukuresht të Rumanisë, Federata e Futbollit e Kosovës…

KUPA E KOSOVËS: 1/16

Ballkani i fortë edhe në Kupë, eliminon Dritën

28 November, 2019 @15:35

Lideri aktual i Superligës së Kosovës në futboll, Ballkani, ka arritur që pas penalltive, të eliminojë Dritën nga Kupa e…

KUPA E KOSOVËS: 1/16

Fitore ndaj Ulpianës, Liria kualifikohet

TOPSPORTI / Eron Sylejmani

28 November, 2019 @15:19

Me fitore 1-3 është mbyllur dueli i luajtur sot mes Ulpianës dhe Lirisë, duel ky i vlefshëm për 1/16 e…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë