Të gjitha lajmet

VLLAZNIA 1-2 BESA

Besa në dimër të qetë, me aromë Superlige

Foto: FCBesa/fb

Besa në dimër të qetë, me aromë Superlige

1 December, 2019 @16:53

Besa e Pejës ka arritur të shëojë fitore tepër të rëndësishme sot, pasi që mposhti Vllazninë si mysafire 1-2.

Me këtë fitore dhe me tre pikët e reja në konto, pejanët kryejnë pjesën e parë të stinorit në Ligë të Parë si kampionë vjeshtor, ndërsa në anën tjetër, ekipet tjera pretendente s’fituan dhe kështu të kuqtë e Pejës përfunduan si liderë pjesën e parë të stinorit.

Besa kishte marrë avantazhin në pjesë të parë, ndërsa në fillim të pjesës së dytë Vllaznia barazoi me Toni Salihun (50’).

TABELA AKTUALE E LIGËS SË PARË

Sidoqoftë, kah fundi i ndeshjes, një aksion i ndërtuar mirë, gjeti Norik Krasniqin në zonë që goditi gjatë vrapit me top për fitoren e madhe 1-2 (85’).

Kështu Besa e drejtuar nga Miftar Rama ka arritur që të dalë në krye të tabelës dhe me fitoren e nëntë të arritur në vjeshtë, me 28 pikë, një më shumë sesa ndjekësi i parë ka kryer pjesën e parë të stinorit - si kampion vjeshtor i Ligës së Parë - dhe tashmë mund të ëndërrojë për rikthimin në Superligë.

VËLLAZNIMI 1-0 ONIX

Këndellja e Vëllaznimit po vazhdon

Foto: KFVellaznimi/fb

1 December, 2019 @19:09

Tashmë skuadra gjakovare që s’dinte për fitore në fillim të stinorit, duket se është këndellur. Vëllaznimi ka shënuar fitoren…

DIMËR I QETË PËR PEJANËT

Besa i lë pas të gjithë, kampione vjeshtore

KFBesa/Arkiv

1 December, 2019 @15:32

Skuadra e Besës së Pejës, duke shënuar fitore si mysafir në Pozharan ndaj Vllaznisë, 1-2, është bërë edhe kampione vjeshtore…

VAR

Danimarka ndihmon FFK-në për teknologjinë VAR

29 November, 2019 @16:19

Gjatë punimeve të Top Executive Programme të UEFA-së që po mbahet në Bukuresht të Rumanisë, Federata e Futbollit e Kosovës…

KUPA E KOSOVËS: 1/16

Ballkani i fortë edhe në Kupë, eliminon Dritën

28 November, 2019 @15:35

Lideri aktual i Superligës së Kosovës në futboll, Ballkani, ka arritur që pas penalltive, të eliminojë Dritën nga Kupa e…

KUPA E KOSOVËS: 1/16

Fitore ndaj Ulpianës, Liria kualifikohet

TOPSPORTI / Eron Sylejmani

28 November, 2019 @15:19

Me fitore 1-3 është mbyllur dueli i luajtur sot mes Ulpianës dhe Lirisë, duel ky i vlefshëm për 1/16 e…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë