Të gjitha lajmet

VLLAZNIA 1-2 BESA

Besa në dimër të qetë, me aromë Superlige

Foto: FCBesa/fb

Besa në dimër të qetë, me aromë Superlige

1 December, 2019 @16:53

Besa e Pejës ka arritur të shëojë fitore tepër të rëndësishme sot, pasi që mposhti Vllazninë si mysafire 1-2.

Me këtë fitore dhe me tre pikët e reja në konto, pejanët kryejnë pjesën e parë të stinorit në Ligë të Parë si kampionë vjeshtor, ndërsa në anën tjetër, ekipet tjera pretendente s’fituan dhe kështu të kuqtë e Pejës përfunduan si liderë pjesën e parë të stinorit.

Besa kishte marrë avantazhin në pjesë të parë, ndërsa në fillim të pjesës së dytë Vllaznia barazoi me Toni Salihun (50’).

TABELA AKTUALE E LIGËS SË PARË

Sidoqoftë, kah fundi i ndeshjes, një aksion i ndërtuar mirë, gjeti Norik Krasniqin në zonë që goditi gjatë vrapit me top për fitoren e madhe 1-2 (85’).

Kështu Besa e drejtuar nga Miftar Rama ka arritur që të dalë në krye të tabelës dhe me fitoren e nëntë të arritur në vjeshtë, me 28 pikë, një më shumë sesa ndjekësi i parë ka kryer pjesën e parë të stinorit - si kampion vjeshtor i Ligës së Parë - dhe tashmë mund të ëndërrojë për rikthimin në Superligë.

E FUNDIT

Besa e Pejës dhe Arbëria e Dobrajës në Superligë

Foto nga arkivi

27 May, 2020 @15:43

Federata e Futbollit të Kosovës pritet shpejt të zyrtarizojë edhe vendimin e fundit të saj, bën të ditur gazeta olle.…

LIGA E DYTË

FFK përfundon Ligën e Dytë, Kika dhe A&N në Ligë të Parë

Foto nga arkivi

27 May, 2020 @15:32

Federata e Futbollit të Kosovës shpejt pritet të zyrtarizojë fundin e Ligës së Dytë të Kosovës në futboll. Sipas…

PRIZREN

Liria përkujton Përparim Thaqin

Foto: KFLiria/fb

27 May, 2020 @13:00

Klubi i Lirisë së Prizrenit sot ka përkujtuar ish lojtarin e ekipit, Përparim Thaqi, që ra dëshmor për vendin në…

NGA FEDERATA

FFK uron Bajramin

Foto: FFK

24 May, 2020 @7:32

Pak minuta pas orës 07:00 të mëngjesit, Federata e Futbollit të Kosovës ka lëshuar urimin e saj për Bajram, të…

NË RISHQYRTIM

FFK-ja rishqyrton rastin Ahmeti

23 May, 2020 @15:18

Pas Vendimit për ndërprerjen e marrëdhënies së punës së zëvendës sekretarit të FFK-së, Arianit Ahmeti, Inspektori i Punës ka…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë