Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SERIE A

Asnjë minutë për Muriqin e Ismajlin, Lazio fiton Spiezan

Asnjë minutë për Muriqin e Ismajlin, Lazio fiton Spiezan


3 April, 2021 @20:39

Në duelin e shqiptarëve në Serie A, fitues doli skuadra e Lazios duke e mposhtur Spezian me rezultat 2-1.

Manuel Lazzari (56’) shënoi i pari për Lazion, kurse e barazoi rezultatin Daniele Verde (73’).

Shpëtimtari në këtë ndeshje ishte Felipe Caicedo, i cili shënoi nga penalltia në minutën e 88’ për 2-1.

Në këtë ndeshje nuk luajtën as Vedat Muriqi e as Ardian Ismajli për skuadrat e tyre.


A&N 1-2 VËLLAZNIMI

Jurgen Gjini i sjell fitoren e parë pranverore Vëllaznimit

FFK Liga e parë

Jurgen Gjini i sjell fitoren e parë pranverore Vëllaznimit

03/04/21 @ 18:50

TREPÇA '89

Reagon Trepça ‘89, e quan skandaloz referimin e ndeshjes me Drenicën

FFK Superliga

Reagon Trepça ‘89, e quan skandaloz referimin e ndeshjes me Drenicën

03/04/21 @ 18:43

VIDEO

Berisha shkëlqen me dy golësh në fitore

International/Sportistë shqiptarë në botë

Berisha shkëlqen me dy golësh në fitore

03/04/21 @ 18:25

ARDIAN NUHIU

Nuhiu: Ndeshjen e rivalëve e presim me qetësi

FFK Superliga

Nuhiu: Ndeshjen e rivalëve e presim me qetësi

03/04/21 @ 18:07

ARBNOR MORINA

Morina me kritika ndaj atyre që e lanë Arbërinë pa stadium

FFK Superliga

Morina me kritika ndaj atyre që e lanë Arbërinë pa stadium

03/04/21 @ 17:47

FLAMURTARI 3-1 ULPIANA

Flamurtari mposht rivalin direkt, i afrohet kreut

FFK Liga e parë

Flamurtari mposht rivalin direkt, i afrohet kreut

03/04/21 @ 17:28

ISTOGU 3-0 MALISHEVA

Istogu ndez motorët në pjesë të dytë dhe fiton bindshëm

FFK Liga e parë

Istogu ndez motorët në pjesë të dytë dhe fiton bindshëm

03/04/21 @ 17:14

ARBËRIA - DRITA

Drita merr kreun para duelit të rivalëve

FFK Superliga

Drita merr kreun para duelit të rivalëve

03/04/21 @ 16:51

MAN UTD 2-0 GRANADA & ROMA 1-1 AJAX

United pa telashe, Dzeko ndali dominimin e Ajaxit

Europa League/Premier League/Serie A

United pa telashe, Dzeko ndali dominimin e Ajaxit

15/04/21 @ 23:27

SULMUESI BELG NË RADAR

Londinezët e duan Mertensin

Premier League/Serie A/Transfere

Londinezët e duan Mertensin

15/04/21 @ 16:23

MEDIA TALK

Fabio Capello lëvdon trajnerin e kritikuar

Europa League/Serie A

Fabio Capello lëvdon trajnerin e kritikuar

15/04/21 @ 14:51

LAZIO

Igli Tare flet për gjendjen aktuale të Muriqit

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Igli Tare flet për gjendjen aktuale të Muriqit

14/04/21 @ 13:01

ROSSONERI

Suspendohet dhe gjobitet Zlatan Ibrahimovic

Serie A

Suspendohet dhe gjobitet Zlatan Ibrahimovic

13/04/21 @ 14:09

FORBES

Skuadrat më të vlefshme në Botë, një kryesues i ri pas 16 viteve!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International

Skuadrat më të vlefshme në Botë, një kryesues i ri pas 16 viteve!

13/04/21 @ 07:52

MEDIA TALK

Ibra thyen rregullat e COVID-19?!

Serie A

Ibra thyen rregullat e COVID-19?!

12/04/21 @ 16:38

JUVENTUS

Cristiano grushton murin dhe largohet

Serie A

Cristiano grushton murin dhe largohet

12/04/21 @ 15:48

SCUDETTO

Interit i duhen 1.6 pikë për ndeshje, për tu bërë kampion

Serie A

Interit i duhen 1.6 pikë për ndeshje, për tu bërë kampion

12/04/21 @ 14:43

NEROAZZURRI

Inter afër titullit

Serie A

Inter afër titullit

11/04/21 @ 16:46


 
Të gjitha lajmet nga Serie A