Të gjitha lajmet
{embed="/menu"}

SELEKTORI BULLGAR PUBLIKON FTESAT

Bullgaria publikon listën për ndeshje ndaj Kosovës

Foto: Bulgarian FA/Official

Bullgaria publikon listën për ndeshje ndaj Kosovës

12 March, 2019 @20:22

Selektori i Bullgarisë, Petr Hubchev, ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për përballjet kualifikuese të Grupit A për EURO 2020, ndaj Malit të Zi dhe Kosovës, që ekipi bullgar i zhvillon në fund të muajit mars.

Kështu, në listën e reprezentacionit të Bullgarisë janë thirrë:

PORTIERË: Nikolai Mihailov (Levski), Plamen Iliev (Ludogorets), Dimitar Evtimov (Accrington).

MBROJTËS: Nikolai Bodurov (CSKA Sofje), Valentin Antov (CSKA Sofje), Vasil Bozhikov (Slovan), Kamen Hadziev (Akademia Pushkash), Strahil Popov (Kasimpasha), Anton Nedelkov (Ludogorets), Petr Zanev (Enisey).

ORARI i NDESHJEVE dhe GRUPET KUALIFIKUESE PËR EURO 2020

MESFUSHORË dhe SULMUES: Radoslav Kirilov (Slavia), Georgi Kostadinov (Arsenal Tula), Krisitian Malinov (CSKA Sofje), Simeon Slavchev (Qarabag), Ivailo Chochev (Palermo), Todor Nedelev (Botev Plovdiv), Antonio Vutov (Botev Plovdiv), Nikolai Dimitrov (Ural), Galin Ivanov (Haladash), Martin Minchev (Chernomore), Radoslav Vasilev (Chernomore), Ivelin Popov (Rostov), Spas Delev (Pogon) dhe Kiril Despodov (Cagliari).

Bullgaria ka dy ndeshje kualifikuese në këtë muaj në Grupin A. Së pari bullgarët do të luajnë ndaj Malit të Zi më 22 mars si vendas, ndërsa pas tre ditëve do të jenë mysafirë të Kosovës në Fadil Vokrrin e stërmbushur, ku nuk ka mbetur asnjë biletë për shitje brenda 24 orëve.

Bullgaria do të jetë kundërshtare e parë e Kosovës në kualifikime për Kampionatin Evropian, ku Kosova merr pjesë për herë të parë.

Bulgaria call ups

Përndryshe, Bullgaria është e 48-ta në renditjen mujore të reprezentacioneve botërore që e publikon FIFA muaj për muaj.

JAVA 23

Orari i ndeshjeve në Superligë (XXIII)

12 March, 2019 @18:08

Këtë fundjavë zhvillohet xhiroja e parë e fazës së tretë të Superligës së Kosovës në futboll. TABELA AKTUALE Orari…

SHPALLET LISTA E DANIMARKËS

Eriksen, Schmeichel, Schone… konfirmohen në “Fadil Vokrri”

TOPSPORTI/ Pamje nga ndeshja Danimarka-Shqipëria

12 March, 2019 @18:06

Yjet e Premier Ligës, Kasper Schmeichel, mesfushori që po kërkohet nga Real Madrid, aktualisht lojtari i Tottenham Hotspur, Christian Eriksen…

BILETAT ONLINE

VIP-at s’po blejnë bileta

TOPSPORTI/ A. P.

12 March, 2019 @15:11

Pas vetëm 24 orëve, tashmë bileta për ndeshjen Kosova - Bullgaria që zhvillohet në Fadil Vokrri të Prishtinës, nuk ka.…

ROMA - EMPOLI

Rikthimi triumfal

11 March, 2019 @23:05

Claudio Ranieri është rikthyer triumfalisht në Romë. TABELA AKTUALE Pas aventurës tetë vjeçare nëpër Evropë, Ranieri ka nisur…

TË RIKTHYERIT PËRGJATË HISTORISË

9 trajnerë janë rikthyer te Reali

11 March, 2019 @22:50

Në historinë e Real Madridit, për rikthimin e rezultateve në klub përgjatë historisë, me Zinedine Zidane‘in sonte numri i trajnerëve…

ZINEDINE ZIDANE

Kthehet legjenda

11 March, 2019 @18:36

Zinedine Zidane është rikthyer te Real Madrid. Ekipi madrilen ka bërë zyrtar lajmin para pak çastesh, duke theksuar se Zidane…

BILETAT FLUTUROJNË

Vetëm VIP dhe Jug, për Kosovë-Bullgari

11 March, 2019 @18:28

Brenda tre orëve të fundit prej se u hodhën në shitje biletat për përballjen e parë kualifikuese të Kosovës ndaj…

STADIUMI

Kosova s’do të luajë në Wembley me Anglinë

REUTERS/Arkiv

11 March, 2019 @17:55

Kosova s’do ta ketë fatin të luajë në stadiumin legjendar anglez Wembley, ka bërë të ditur Daily Mail para pak…

PËRFORCIM PËR FUND

Ferizaji përforcohet për ciklin e fundit

Foto: KFFerizaji/fb

11 March, 2019 @17:43

Cikli i fundit i ndeshjeve të Superligës në futboll do ta pret Ferizajin e përforcuar. Ekipi bardhekaltër ka bërë të…

DUELET MIQËSORE

25 të ftuar për ndeshjet e Kosovës U21

11 March, 2019 @17:30

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës për grupmoshat nën 21 vjeçare, Rafet Prekazi, ka publikuar sot listën e të ftuarve për…

BILETAT ONLINE

VIP-at s’po blejnë bileta

TOPSPORTI/ A. P.

12 March, 2019 @15:11

Pas vetëm 24 orëve, tashmë bileta për ndeshjen Kosova - Bullgaria që zhvillohet në Fadil Vokrri të Prishtinës, nuk ka.…

BILETAT FLUTUROJNË

Vetëm VIP dhe Jug, për Kosovë-Bullgari

11 March, 2019 @18:28

Brenda tre orëve të fundit prej se u hodhën në shitje biletat për përballjen e parë kualifikuese të Kosovës ndaj…

ONLINE SALES

Biletat po shiten ‘si hallvë’

TOPSPORTI/ A. P.

8 March, 2019 @15:57

Biletat me çmim prej 15 eurove duket të jenë më të shiturat deri tani për ndeshjet e Kosovës ndaj Danimarkës…

BILETAT

Kur fillon shitja e biletave?

TOPSPORTI/ A.P

8 March, 2019 @14:25

Në prag të dy ndeshjeve që Kosova i luan këtë muaj, FFK ka njoftuar se kur do të fillojë shitja…

ÇMIMET E BILETAVE

Sa janë ngritur çmimet e biletave për ndeshjet e Kosovës?

TOPSPORTI/ A. P.

7 March, 2019 @23:20

Në konferencën e sotme për shtyp të FFK-së ndër të tjera është thënë se “sipas të gjitha gjasave” biletat për…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020