Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ROMA 0-2 NAPOLI

Derbi i mbrojtësve shqiptarë, Napolit

Foto: SSC Napoli/fb

Derbi i mbrojtësve shqiptarë, Napolit


21 March, 2021 @23:31

Fitore të madhe ka shënuar Napoli i Gennaro Gattusos sonte, duke e mposhtur Romën e Paulo Fonsecas si mysafir 0-2 [Mertens 27, 34].

Fitorja ka bërë që Napoli me një ndeshje më pak të zhvilluar të ngritet në pozitën e pestë duke e lënë pas Romën, derisa napolitanët kanë shënuar fitoren e tretë radhazi.

Te ekipi mysafir përgjatë 90-minutave në fushë ka qenë mbrojtësi Elseid Hysaj, derisa Amir Rrahmani nuk ka qenë në ekip sonte.

Ndërsa te Roma, Marash Kumbulla, është futur vetëm në 7-minutat e fundit të lojës.

Të dyja skuadrat po luftojnë për një vend që dërgon në Champions League, derisa kanë distancë 2, përkatësisht 5 pikëshe nga pozitat që sjellin biletat.

TABELA AKTUALE:

1. Inter 65pikë,
2. Milan 59p
3. Juventus 55p
4. Atalanta 55p
5. Napoli 53p
6. Roma 50p.


REAL SOCIEDAD 1-6 BARCELONA

Messi shkëlqen, Dest me golat e parë, Barça në 4 pikë

La Liga

Messi shkëlqen, Dest me golat e parë, Barça në 4 pikë

21/03/21 @ 23:17

VIDEO

Gol e asist nga super tandemi Cikalleshi & Bytyqi,

International/Sportistë shqiptarë në botë

Gol e asist nga super tandemi Cikalleshi & Bytyqi,

21/03/21 @ 17:36

MIRLIND DAKU

Goli para syve të Challandes, Daku i gatshëm të jap atomin e fundit për Kosovën

FFK Superliga

Goli para syve të Challandes, Daku i gatshëm të jap atomin e fundit për Kosovën

21/03/21 @ 17:19

BLEDI SHKËMBI

Shkëmbi pranon se Ballkani kishte presion në ndeshje

FFK Superliga

Shkëmbi pranon se Ballkani kishte presion në ndeshje

21/03/21 @ 17:02

SHPËTIM IDRIZI

Idrizi: Ballkani ka lojtarë që bëjnë diferencën

FFK Superliga

Idrizi: Ballkani ka lojtarë që bëjnë diferencën

21/03/21 @ 16:45

TAHIR BATATINA

Batatina: Kemi bërë diçka madhore sot ndaj Arbërisë

FFK Superliga

Batatina: Kemi bërë diçka madhore sot ndaj Arbërisë

21/03/21 @ 16:23

LIGA E DYTË: DUSHKAJA 1-2 FUSHË KOSOVA

Fushë Kosova lidere, fiton dhe reagon ndaj presionit e sulmit

FFK Liga e parë

Fushë Kosova lidere, fiton dhe reagon ndaj presionit e sulmit

21/03/21 @ 15:54

VLLAZNIA - FERIZAJ

Ferizaj mposhtet përsëri, Vllaznia fiton e ngjitet

FFK Liga e parë

Ferizaj mposhtet përsëri, Vllaznia fiton e ngjitet

21/03/21 @ 15:41

MALISHEVA - DUKAGJINI

Kryesuesit barazojnë, Istogu afrohet

FFK Liga e parë

Kryesuesit barazojnë, Istogu afrohet

21/03/21 @ 15:39

TREPÇA '89 - BALLKANI

Fitore suharekase në “Riza Lushta”, Ballkani merr kreun

FFK Superliga

Fitore suharekase në “Riza Lushta”, Ballkani merr kreun

21/03/21 @ 15:24

MEDIA TALK

Fabio Capello lëvdon trajnerin e kritikuar

Europa League/Serie A

Fabio Capello lëvdon trajnerin e kritikuar

15/04/21 @ 14:51

LAZIO

Igli Tare flet për gjendjen aktuale të Muriqit

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Igli Tare flet për gjendjen aktuale të Muriqit

14/04/21 @ 13:01

ROSSONERI

Suspendohet dhe gjobitet Zlatan Ibrahimovic

Serie A

Suspendohet dhe gjobitet Zlatan Ibrahimovic

13/04/21 @ 14:09

FORBES

Skuadrat më të vlefshme në Botë, një kryesues i ri pas 16 viteve!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International

Skuadrat më të vlefshme në Botë, një kryesues i ri pas 16 viteve!

13/04/21 @ 07:52

MEDIA TALK

Ibra thyen rregullat e COVID-19?!

Serie A

Ibra thyen rregullat e COVID-19?!

12/04/21 @ 16:38

JUVENTUS

Cristiano grushton murin dhe largohet

Serie A

Cristiano grushton murin dhe largohet

12/04/21 @ 15:48

SCUDETTO

Interit i duhen 1.6 pikë për ndeshje, për tu bërë kampion

Serie A

Interit i duhen 1.6 pikë për ndeshje, për tu bërë kampion

12/04/21 @ 14:43

NEROAZZURRI

Inter afër titullit

Serie A

Inter afër titullit

11/04/21 @ 16:46

VIDEO

Veseli me super gol nga distanca

Serie A/International/Sportistë shqiptarë në botë

Veseli me super gol nga distanca

10/04/21 @ 16:15

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

Kualifikimet për Botëror/Serie A/International

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

10/04/21 @ 13:53


 
Të gjitha lajmet nga Serie A