Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS: DRENICA - GJILANI

Drenica befason dhe eliminon Gjilanin, pas vazhdimeve

Foto: KFDrenica/fb

Drenica befason dhe eliminon Gjilanin, pas vazhdimeve

8 February, 2020 @15:14

Drenica ka arritur gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës befasisht, duke eliminuar Gjilanin favorit në këtë duel, ku këta të fundit luajtën që nga minuta e 60-të e ndeshjes me një lojtar më pak, pasi që Franc Veliu u ndëshkua me karton të kuq.

Në kohë të rregullt dueli përfundoi pa gola, 0-0, edhe pse Gjilani kishte shumë raste, por prishja e baraspeshës në fushë i dha zemër drenicakëve të drejtuar nga Gani Sejdiu, që nisën sulmet dhe rrezikuan kah fundi.

E pasi që nuk kishte fitues pas 90 minutave lojë, në vazhdime ka qenë Drenica që kaloi në epërsi. Me të nisur vazhdimet, Qemail Elshani gjen në zonë Hasan Hysenin, që shfrytëzon pasimin e tij, për 1-0 (93’).

SKEMA E KUPËS

Më pas, te Gjilani në lojë futen Fiton Hajdari dhe Sebino Plaku, për të kërkuar golin.

Por, Drenica përsëri shënoi. Në 15 minutëshin e dytë të vazhdimeve Genc Hamiti mbyll gjithçka, kur realizon për 2-0 (110’).

E deri në fund, sulmet e panumërta të Gjilanit, panë një gol, të shënuar për nder nga Fiton Hajdari për përfundimtaren 2-1 (119’).

Me këtë fitore, Drenica siguron gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga