Të gjitha lajmet

GJILAN

Fatlind Azizi nga të rinjtë e Bursës e Fenerit, te Gjilani

Foto: SCGjilani/fb

Fatlind Azizi nga të rinjtë e Bursës e Fenerit, te Gjilani

5 February, 2020 @15:48

Mesfushori 19 vjeçar që ka qenë pjesë e ekipeve turke përgjatë moshës më të re, Fatlind Azizi, është zyrtarizuar sot si lojtar i ri i Gjilanit.

“SC Gjilani ju njofton për arritjen e marrëveshjes me futbollistin Fatlind Azizi. Klubi ka ‘firmosur’ me mesfushorin 19 vjeçar duke e parë si të domosdoshëm për objektivat që janë vënë për këtë edicion,” ka bërë të ditur njoftimi i klubit gjilanas.

Azizi ka qenë për dy vite pjesë e të rinjve të Bursasporit dhe Fenerbahçes. Gjilani ka kryer pjesën e parë të stinorit në Superligë në pozitë të dytë të klasifikimit me vetëm dy pikë më pak sesa ekipi që e kreu si lider vjeshtën, Ballkani.

DUELET E XHIROS XIX

Xhiroja e radhës hapet në “Ferki Aliu”

18 February, 2020 @15:12

Me duelin Vushtrria-Drita hapet xhiroja e XIX e Superligës, duel ky që është paraparë të zhvillohet të premten me fillim…

KUPA E KOSOVËS

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve të Kupës

18 February, 2020 @12:11

Para pak çastesh është hedhur shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës, ndërsa katër skuadrat kanë mësuar datat e ndeshjeve…

DUKAGJINI - LLAPI

S’preken rrjetat në ndeshjen Dukagjini - Llapi

FOTO / Arkiv

16 February, 2020 @15:23

Ndeshja në mes të Dukagjinit dhe Llapi, ka përfunduar me rezultat të barabartë 0-0. Edhe pse nuk shënuan, kishte raste…

FLAMURTARI - TREPÇA '89

7 gola, 1 karton të kuq, Gucev sjell fitoren

16 February, 2020 @15:07

Ndeshja e çmendur në mes të Flamurtarit dhe Trepçës ‘89, përfundoi me rezultat 4-3, në favor të skuadrës prishtinase. Flamurtari…

DRITA - GJILANI

Hero i derbit të Anamoravës, Betim Haxhimusa

16 February, 2020 @15:03

Me dy golat e shënuara nga Betim Haxhimusa, Drita doli fitues në derbin e Anamoravës kundër Gjilanit me rezultat 2-0. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga