Të gjitha lajmet

FA CUP

Përcaktohen çiftet e 1/8 së finales në FA Cup

Foto: Liverpool/fb

Përcaktohen çiftet e 1/8 së finales në FA Cup

5 February, 2020 @0:10

Pas dueleve të sontme, janë përcaktuar, hiç një, të gjitha çiftet e së tetës së finales në FA Cup të Anglisë.

Kështu, dueli më interesant i këtij raundi të garave të kupës së Anglisë pritet të jetë ai ndërmjet Chelseat dhe Liverpoolit, ndërsa në anën tjetër Wayne Rooney që tash luan për Derby Countyn, do të pret ish-ekipin e tij Manchester United!

ÇIFTET E 1/8 SË FINALES:

Sheffield Wednesday - Manchester City,
Reading - Sheffield United,
Chelsea - Liverpool,
West Bromwich Albion - Newcastle United,
Leicester City - Birmingham City,
Derby County - Manchester United,
Southampton/Tottenham - Norwich City,
Portsmouth - Arsenal.

MANCHESTER CITY 2-0 WEST HAM UNITED

Këndellje për Cityn, pas dy humbjeve pa gol të shënuar

Foto: premierleague.com

19 February, 2020 @22:30

Spanjolli Rodri dhe belgu Kevin De Bruyne shënuan nga një gol sonte, derisa Manchester City problemet jashtë fushe, nuk i…

I RIU PREMTUES

Armando Broja me kontratë profesionale te Chelsea

Foto: ChelseaNews

19 February, 2020 @12:10

Futbollisti 18 vjeçar, që luan një kohë të gjatë te grupmoshat e Chelseat të Londrës, Armando Broja, dje përmes një…

SPURS

Shtohen telashet për Mourinhon te Spurs

18 February, 2020 @13:42

Jose Mourinhos do t’i vështirësohen punët në vazhdim të kampionatit në Premier Ligë, pasi që tash i janë shtuar telashet.…

CHAMPIONS LEAGUE

Skuadra e parë që siguron Ligën e Kampionëve për sezonin 2020/21

18 February, 2020 @11:11

Me fitoren e Manchester Unitedit kundër Chelseat, Liverpooli u bë skuadra e parë që ka siguruar Ligën e Kampionëve për…

ARSENAL 4-0 NEWCASTLE UNITED

Fitorja më e thellë e stinorit, për pozitë të dhjetë

Foto: premierleague.com

16 February, 2020 @19:31

Arsenal ka shënuar fitoren më të thellë të këtij stinori, 4-0 [Auba 54, Pepe 57, Ozil 90, Lacazette 90] për…

Të gjitha lajmet nga Premier League