Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS: PRISHTINA - VUSHTRRIA

Oto John bën dallimin, Prishtina në gjysmëfinale

TOPSPORTI/ V. Gashi

Oto John bën dallimin, Prishtina në gjysmëfinale

8 February, 2020 @15:00

Prishtina ka shënuar fitore më të lehtë sesa që ka pritur në përballjen e çerekfinales së Kupës së Kosovës ndaj Vushtrrisë.

Bardhekaltërit kanë fituar ndeshjen 4-1 dhe kështu kanë siguruar vend në katërshen më të mirë të garës më masive të futbollit në Kosovë, duke i eliminuar vushtrriasit.

Prishtina vs Vushtrria

Epërsinë Prishtina e mori heret. Ka qenë Oto John, që u pengua në zonë për të nxjerrë penallti, të cilën e konkretizoi Endrit Krasniqi (2’) për 1-0. Kjo ka qenë ndeshja e parë zyrtare e nigerianit në fanellën e Prishtinës, prej se u rikthye në Superligë.

Shpejt, përforcimi i afatit kalimtar dimëror shënoi edhe vetë. John ngriti epërsinë 2-0 (26’) kur shënoi pas një rasti brenda zonës së mysafirëve.

Prishtina vs Vushtrria

Vushtrria nuk lejoi pushim të rehatshëm për prishtinasit. Nisi të merr iniciativë dhe pas disa rasteve që i priti portieri Eglant Haxho, ka qenë Drilon Fazliu që ka shënuar për 2-1 (45’).

Sidoqoftë, në pjesë të dytë Prishtina nuk i la asgjë rastit. Së pari Ergyn Ahmeti shënoi për 3-1 (73’) derisa nigeriani John përfundoi krejt dilemat e ndeshjes, duke shënuar për 4-1 (79’).

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga