Të gjitha lajmet

COPA DEL REY

Në sekondat e fundit, eliminohet edhe Barcelona! Kupa e befasive

Në sekondat e fundit, eliminohet edhe Barcelona! Kupa e befasive

6 February, 2020 @22:54

Kupa e Mbretit të Spanjës këtë vit do të ketë një fitues befasues, pasi që skuadrat që kanë arritur gjysmfinalen - kanë eliminuar favoritët radhazi.

Pas eliminit të Atletico Madridit më parë, e tash në çerekfinale edhe të Valencias, Villarrealit e Real Madridit - para pak çastesh fati i njëjtë e ka pritur edhe Barcelonën.

Inaki Williams

Katalonasit janë mposhtur nga baskët në minutën e fundit të ndeshjes, kur në kohën shtesë të ndeshjes Inaki Williams (90+3) ka shënuar për fitore 1-0.

Tash, skuadrat që shkojnë në shortin e gjysmëfinales së Kupës së Mbretit të Spanjës janë: Athletic Bilbao, Granada, Mirandes dhe Real Sociedad. Shorti mbahet të premten, 7 shkurt. 

Inaki Williams

 

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga