Të gjitha lajmet

COPA DEL REY

Mbrojtja më e mirë e LaLigas, pranon 4 gola dhe eliminohet nga Kupa

Mbrojtja më e mirë e LaLigas, pranon 4 gola dhe eliminohet nga Kupa

6 February, 2020 @22:27

Real Madrid është befasuar në shtëpi nga Real Sociedad për tu eliminuar nga Kupa e Mbretit të Spanjës, pasi humbi 3-4 [Marcelo 59, Rodrygo 81, Nacho 90 - Odegaard 22, Isak 54, 56, Merino 69] në Santiago Bernabeu.

Mesfushori norvegjez i Real Madridit, që është në huazim te Sociedadi, Martin Odegaard, ka hapur serinë e golave për mysafirët, që kanë bërë befasinë e radhës në Kupë, pas Mirandesit nga Segunda Division dje, që eliminoi Villarrealin.

Madrilenët këtë sezon kanë pasur statistikë të jashtëzakonshme në mbrojtje, duke pranuar vetëm 13 gola përgjatë tërë stinorit në LaLiga, derisa sonte kanë pranuar sa gati një e treta e krejt golave përgjatë 22 xhirove në kampionat!

Adnan Januzaj luajti në pjesën e parë të ndeshjes, për tu zëvendësuar në pjesë të dytë nga Barrenetxea. Ndërsa suedezi Alex Isak ka shënuar dygolësh, një prej të ciliave - jashtëzakonshëm.

Real Sociedad është gjysmëfinalist i tretë i Kupës së Mbretit, bashkë me Granadan e Mirandesin! Skuadra e fundit gjysmëfinaliste kuptohet pas pak, pas duelit Athletic Bilbao - Barcelona.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga