Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PARA NDESHJES

Drita kryen sot përgatitjet e fundit para ndeshjes në UECL

Drita kryen sot përgatitjet e fundit para ndeshjes në UECL


7 July, 2021 @17:14

Skuadra e Dritës që përfundoi sezonin si nënkampione e Kosovës dhe do të merr pjesë në UEFA Conference League (shkurt: UECL) ka bërë të ditur se sot prej orës 18:30 do të zhvillojë përgatitjet e fundit para ndeshjes.

Drita është shortuar në raundin e parë kualifikues të garës së re të të UEFA-së ndaj skuadrës shqiptare të Malit të Zi, Deçiç nga Tuzi.

Ndeshja mes Dritës dhe Deçiçit do të luhet nesër në Fadil Vokrri me fillim prej orës 20:00. Ndërsa javën tjetër luhet ndeshja e kthimit.

Kujtojmë, nëse Drita del më e mirë sesa Deçiçi në raundin e parë kualifikues dhe kalon në të dytin, aty e pret kampioni i shumëfishtë i Holandës, Feyenoord.


REAL MADRID

Ancelotti e do në Real Madrid

Premier League/La Liga/Transfere

Ancelotti e do në Real Madrid

07/07/21 @ 17:00

SUPERLIGA TURKE

Zyrtare: Balotelli në Superligën Turke

International/Transfere

Zyrtare: Balotelli në Superligën Turke

07/07/21 @ 16:48

INTER

Inzaghi: Më donin me çdo kusht

Serie A

Inzaghi: Më donin me çdo kusht

07/07/21 @ 16:30

SPANJA

Luis Enrique ‘arsyeton’ Moratan

Evropiani/La Liga

Luis Enrique ‘arsyeton’ Moratan

07/07/21 @ 16:15

ROMA

Spinazzola deri në janar jashtë?

Evropiani/Serie A

Spinazzola deri në janar jashtë?

07/07/21 @ 15:40

GARETH SOUTHGATE

Fati i Gjermanisë, disa gjysmëfinale shpiejnë në finale

Evropiani/International

Fati i Gjermanisë, disa gjysmëfinale shpiejnë në finale

07/07/21 @ 14:53

KASPER HJULMAND

Njëjtë, futboll proaktiv

Evropiani

Njëjtë, futboll proaktiv

07/07/21 @ 14:47

RAHOVEC

Rahoveci shton edhe 3 përforcime në ekip

FFK Liga e parë/Transfere

Rahoveci shton edhe 3 përforcime në ekip

07/07/21 @ 11:34

MIQËSORE

Gjilani pëson në miqësoren e parë

FFK Superliga

Gjilani pëson në miqësoren e parë

07/07/21 @ 10:42

PRIZREN

Tjiueza e Megameno vazhdojnë, por Liria zyrtarizon edhe dy lojtarë afrikanë

FFK Superliga/International/Transfere

Tjiueza e Megameno vazhdojnë, por Liria zyrtarizon edhe dy lojtarë afrikanë

22/07/23 @ 19:15

SUHAREKË

Suhareka zyrtarizon Liridon Fetahajn

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Suhareka zyrtarizon Liridon Fetahajn

22/07/23 @ 16:21

23-shja e DRITËS

Drita publikon listën e lojtarëve për Ligë të Konferencës

Conference League/FFK Superliga

Drita publikon listën e lojtarëve për Ligë të Konferencës

22/07/23 @ 16:15

PRIZREN

Altin Sylejmani kalon te Liria

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Altin Sylejmani kalon te Liria

22/07/23 @ 15:58

FEDERATA NJOFTON

Projekti i fushave: Në Zhur e Dragash, përfundon faza e parë

FFK Liga e Dytë/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Projekti i fushave: Në Zhur e Dragash, përfundon faza e parë

21/07/23 @ 11:43

GJILANI ELIMINOHET!

Progres Niederkorn eliminon Gjilanin nga garat evropiane

Conference League/FFK Superliga

Progres Niederkorn eliminon Gjilanin nga garat evropiane

20/07/23 @ 21:54

DUKAGJINI KUALIFIKOHET!

Në debutim me kualifikim tutje, Dukagjini fiton

Conference League/FFK Superliga

Në debutim me kualifikim tutje, Dukagjini fiton

20/07/23 @ 20:33

FORMACIONET STARTUESE

Europa-Dukagjini, 11-shet zyrtare

Conference League/FFK Superliga

Europa-Dukagjini, 11-shet zyrtare

20/07/23 @ 16:49

DIREKT ONLINE

Transmetimi online: Europa-Dukagjini

Conference League/FFK Superliga/International

Transmetimi online: Europa-Dukagjini

20/07/23 @ 12:55

LUDOGORETS - BALLKANI

Fitorja në Prishtinë s’mjafton, Ballkani mposhtet në Bullgari dhe eliminohet

FFK Superliga/Champions League

Fitorja në Prishtinë s’mjafton, Ballkani mposhtet në Bullgari dhe eliminohet

19/07/23 @ 21:56


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga