Të gjitha lajmet

FTESAT PËRGATITORE, PARA ATYRE ZYRTARE

Edy Reja vjen me risi në kombëtare

Foto: FSHF/fb

Edy Reja vjen me risi në kombëtare


21 May, 2019 @12:15

Selektori i ri i kombëtares së Shqipërisë, Edy Reja, që do të debutojë në bankën e kuqezinjëve në duelet kualifikuese të qershorit për EURO 2020, ka zyrtarizuar sot listën e të para-ftuarve për ndeshjet e radhës, njofton FSHF.

Kështu, Reja që do të debutojë më 8 qershor ndaj Islandës jashtë dhe do të ketë duelin e parë në vend më 11 qershor ndaj Molldavisë në Elbasan Arena, ka thirrë këta futbollistë për fazë parapërgatitore.

Alban Hoxha (Partizani), Enea Mihaj (Panetolikos), Kastriot Dërmaku (Cosenza), Migjen Basha (Aris), Ergys Kaçe (Panathinaikos), Emanuele Ndoj (Brescia), Eros Grezda (Rangers), Lorenc Trashi (Partizani), Ylber Ramadani (Velje) dhe Bruno Telushi (Partizani) - janë dhjetëshja e parë e lojtarëve të ftuar.

Këta kanë përfunduar sezonin dhe do të stërviten në Tropikal për të ruajtur formën dhe për të parë gatishmërinë për ndeshjet e qershorit.

ORARI, NDESHJET dhe TABELA DREJT EURO2020

Futbollistët tjerë që do të vinë në Tropikal janë nga Shqipëria U21.

Andrea Hoxha (Winterthur), Din Sula (Beveren), Kleandro Lleshi (Leganes B), Leonardo Maloku (Fermana), Omar Imeri (Shkëndija), Shefit Sahiti (Shkëndija), Arbin Zejnullai (Shkëndija), Esat Mala (Partizani), Sergio Kalaj (Lazio), Drilon Kryeziu (Triglav), Agim Zeka (Fortuna Sittard) dhe Bleron Sheji (Struga).

Ndërsa më 27 maj zyrtarisht do të publikohen të ftuarit për duelet e qershorit, kur italiani Reja do të dalë në konferencë për shtyp për të prezentuar 23-shen përfundimtare për ndeshjet e radhës.

Shqipëria në duelet e marsit, në fillim të kualifikimeve, pësoi nga Turqia në shtëpi, duke bërë që të largohet Christian Panucci nga detyra e selektorit, ndërsa më pas mposhti Andorrën si mysafir nën drejtimin e ndihmësit Ervin Bulku.


SIGUROJNË LALIGAN

Pas 2 sezonesh, rikthehen në La Liga

La Liga

Pas 2 sezonesh, rikthehen në La Liga

21/05/19 @ 00:26

PARA QERSHORIT

Skocia me trajner të ri para dueleve të qershorit

EURO 2020/International/Transfere

Skocia me trajner të ri para dueleve të qershorit

20/05/19 @ 23:01

DEBUTIM NË PREMIER LIGË SI TRAJNER

Brighton emëron trajnerin e ri

Premier League/Transfere

Brighton emëron trajnerin e ri

20/05/19 @ 22:45

ZYRTARE

S’ka pushim për Llapin, zyrtarizon përforcimin

FFK Superliga/Transfere

S’ka pushim për Llapin, zyrtarizon përforcimin

20/05/19 @ 19:58

PRISHTINA

Dy herë njëjtë, çuan titullin poshtë

FFK Superliga

Dy herë njëjtë, çuan titullin poshtë

20/05/19 @ 15:27

ORGANIZIM I TROFEUT

Ceremonia zero, as trofeu i njëjtë

FFK Superliga

Ceremonia zero, as trofeu i njëjtë

20/05/19 @ 13:05

KYLIAN MBAPPE

Më i miri në Ligue 1

Ligue 1

Më i miri në Ligue 1

20/05/19 @ 12:08

MILIONËSHI

Sa harxhoi Feronikeli në sezonin e titullit?

FFK Superliga

Sa harxhoi Feronikeli në sezonin e titullit?

20/05/19 @ 12:03

KAMPIONATI, SHKURT

Prej kampionit deri te i fundit, si përfundoi Superliga 18/19?

FFK Superliga

Prej kampionit deri te i fundit, si përfundoi Superliga 18/19?

20/05/19 @ 11:06

TURQI

Galatasaray mposht rivalin direkt, fiton titullin kampion!

International

Galatasaray mposht rivalin direkt, fiton titullin kampion!

19/05/19 @ 20:10

CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

EURO 2020/Liga e Kombeve/Serie A/International

Synimi i radhës, historik

31/12/20 @ 02:48

E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

EURO 2020/Liga e Kombeve/International

Gjermania merr vendim për Löwin

30/11/20 @ 17:49

SHKUP

Sa do të përfitojnë lojtarët e stafi i Maqedonisë për kualifikim?

EURO 2020/Liga e Kombeve

Sa do të përfitojnë lojtarët e stafi i Maqedonisë për kualifikim?

14/11/20 @ 09:31

PLAYOFF

S’arritëm! Finalistët e PlayOffit për 4 biletat e fundit për EURO

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

S’arritëm! Finalistët e PlayOffit për 4 biletat e fundit për EURO

09/10/20 @ 09:25

FOMRACIONET ZYRTARE: GJEORGJIA - BJELLORUSIA

Ndaj kujt në finale, kuptohet më herët

EURO 2020/Liga e Kombeve/International

Ndaj kujt në finale, kuptohet më herët

08/10/20 @ 17:03

REFERËT JANË HOLANDEZË

Grupi i referëve për ndeshjen Maqedonia-Kosova

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Grupi i referëve për ndeshjen Maqedonia-Kosova

08/10/20 @ 12:35

MEDIA

Maqedonia-Kosova, me VAR

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Maqedonia-Kosova, me VAR

08/10/20 @ 12:29

BERNARD CHALLANDES

Challandes: Ëndrra është e mundshme

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Challandes: Ëndrra është e mundshme

07/10/20 @ 23:39

GORAN PANDEV, SULMUESI I MAQEDONISE VERIORE

Pandev: Ne, do të fitojmë

EURO 2020/Liga e Kombeve/International

Pandev: Ne, do të fitojmë

07/10/20 @ 21:46

ATDHE NUHIU

Jemi shumë të gatshëm

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Jemi shumë të gatshëm

07/10/20 @ 21:30


Të gjitha lajmet nga EURO 2020