Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NË KËRKIM TË GJYSMËFINALES

Formacionet e mundshme, para ndeshjeve vendimtare

Foto: uefa.com

Formacionet e mundshme, para ndeshjeve vendimtare


13 April, 2021 @15:42

Sonte në program të Champions League janë dy përballje që do të përcaktojnë dy gjysmëfinalistët e parë të garës më të rëndësishme në futbollin evropian.

Chelsea - Porto dhe PSG - Bayern. Chelsea ka epërsi 2-0 nga ndeshja e parë dhe sonte si vendas në Sevillë, do të dëshiron të konfirmojë pjesëmarrjen në gjysmëfinale.

Në anën tjetër, PSG që mori triumfin ndaj kampionit të garës si mysafir 3-2, sonte do të kërkojë të ruaj këtë përparësi në rezultat dhe të sigurojë një vend në katërshen më të mirë të Evropës.

Formacionet e mundshme për ndeshjet e sontme janë këto:

CHELSEA: Mendy; Azpilicueta, Zouma, Rüdiger; James, Jorginho, Kovačić, Alonso; Mount, Havertz, Pulišić;

PORTO: Marchesín; Manafá, Pepe, Mbemba, Zaidu; Corona, Sérgio Oliveira, Uribe, Otávio; Marega, Taremi.

Ndërsa për përsëritjen e finales së kaluar të Ligës së Kampionëve, në fushë pritet të paraqiten:

PSG: Navas; Dagba, Danilo, Kimpembe, Diallo; Gueye, Paredes; Di María, Neymar, Draxler; Mbappé;

BAYERN: Neuer; Pavard, Boateng, Hernández, Davies; Kimmich, Alaba; Sané, Müller, Coman; Choupo-Moting.

Të dyja ndeshjet luhen sonte prej orës 21:00.


TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (28)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (28)

13/04/21 @ 14:25

ROSSONERI

Suspendohet dhe gjobitet Zlatan Ibrahimovic

Serie A

Suspendohet dhe gjobitet Zlatan Ibrahimovic

13/04/21 @ 14:09

ATLETICO

João Félix përsëri i lënduar

La Liga

João Félix përsëri i lënduar

13/04/21 @ 13:27

REAL MADRID

Sergio Ramos pozitiv në COVID-19

La Liga

Sergio Ramos pozitiv në COVID-19

13/04/21 @ 12:41

KONTRATË 3-VJEÇARE

Gladbach zyrtarizon trajnerin e ri

Bundesliga/Transfere

Gladbach zyrtarizon trajnerin e ri

13/04/21 @ 11:34

REAL MADRID

Florentino Perez rizgjedhet kryetar

La Liga

Florentino Perez rizgjedhet kryetar

13/04/21 @ 11:18

BITCOIN

Bonuset e lojtarëve: tashmë paguhen edhe me Bitcoin!

Premier League

Bonuset e lojtarëve: tashmë paguhen edhe me Bitcoin!

13/04/21 @ 08:44

FORBES

Skuadrat më të vlefshme në Botë, një kryesues i ri pas 16 viteve!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International

Skuadrat më të vlefshme në Botë, një kryesues i ri pas 16 viteve!

13/04/21 @ 07:52

SUPERLIGA TURKE

Fenerbahçe vazhdon të ndjek kreun

International

Fenerbahçe vazhdon të ndjek kreun

12/04/21 @ 23:13

THIAGO SILVA

Thiago Silva shpreson të ndeshet me ish-ekipin në Ligën e Kampionëve

Champions League

Thiago Silva shpreson të ndeshet me ish-ekipin në Ligën e Kampionëve

11/05/21 @ 17:02

FINALJA E CHL

Finalja e Ligës së Kampionëve zhvendoset në Wembley?

Champions League

Finalja e Ligës së Kampionëve zhvendoset në Wembley?

09/05/21 @ 20:30

SUPERLIGA EVROPIANE

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

Champions League/Europa League

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

07/05/21 @ 20:51

REAL MADRID

Hazard shpjegon situatën

Champions League/La Liga

Hazard shpjegon situatën

07/05/21 @ 14:24

TRAJNERI I PARË ME KËTË ARRITJE

Arritje historike për Thomas Tuchelin

Champions League/Premier League

Arritje historike për Thomas Tuchelin

05/05/21 @ 23:31

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Chelsea - Real Madrid

Champions League

Notat e futbollistëve: Chelsea - Real Madrid

05/05/21 @ 23:22

CHELSEA 2-0 REAL MADRID

Pas 9 vitesh, Chelsea arrin finalen e tretë

Champions League

Pas 9 vitesh, Chelsea arrin finalen e tretë

05/05/21 @ 22:58

11-SHET

Formacionet zyrtare: Chelsea - Real Madrid

Champions League

Formacionet zyrtare: Chelsea - Real Madrid

05/05/21 @ 20:06

PERCAKTOHET REFERI

Daniele Orsato refer i ndeshjes Chelsea - Real Madrid

Champions League/Premier League/La Liga

Daniele Orsato refer i ndeshjes Chelsea - Real Madrid

05/05/21 @ 14:46

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Man City - PSG

Champions League

Notat e futbollistëve: Man City - PSG

04/05/21 @ 23:42


 
Të gjitha lajmet nga Champions League