Të gjitha lajmet

MUNGON ENDE

Galata hap xhiron me fitore, por Terim jep lajmin e keq

Fotot: Galatasaray/fb

Galata hap xhiron me fitore, por Terim jep lajmin e keq

1 November, 2019 @21:03

Skuadra e Galatasarayit që nuk po kalon mirë këtë stinor si në Superligën turke, ashtu edhe në Ligë të Kampionëve, ka hapur xhiron e dhjetë me fitore 2-0 ndaj ish ekipit të Vedat Muriqit, Rizespor.

Golat e Galatasarayit erdhën në 18 minutat e para të ndeshjes, kur Montassar Talbi (15’ AG) me autogol i dha epërsinë vendasve, ndërsa Ryan Babel (18’) shtoi avantazhin dhe përcaktoi rezultatin përfundimtar.

Fatih Terim

Kurse pas ndeshjes, në konferencë për shtyp trajneri i ekipit Fatih Terim ka bërë të ditur se sulmuesi kolumbian i ardhur me shumë bujë në Stamboll, Radamel Falcao, pas lëndimit që pësoi në muajin e kaluar, nuk do të jetë i gatshëm as për ndeshjen e radhës të Ligës së Kampionëve, kur Galatasaray i shkon Real Madridit në Santiago Bernabeu.

Përndryshe, Galatasaray është ekipi i vetëm këtë stinor në Ligë të Kampionëve, që edhe pas tre xhirosh nuk ka shënuar gol!

PAS 3 MUAJSH

I përfundon suspendimi, Messi i kthehet Argjentinës

1 November, 2019 @0:14

Lionel Messi, që aktualisht duket se ka kapur formën e tij të mirë, është futur në listën e ftesave të…

DABAS - DVTK

Florent Hasani vulos kualifikimin e skuadrës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

30 October, 2019 @14:49

Lojtari i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Florent Hasani, duke shënuar golin e rehatisë për skuadrën e tij DVTK në…

FERNERBAHÇE - KONYASPOR

Muriqi me projektil, Feneri deklason Konyan

FOTO / Fenerbahçe

26 October, 2019 @21:38

Një super gol nga ylli i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi dhe 4 tjera nga bashklojtarët e tij, Fenerbahçe e…

ZYRTARE

Shkëndija bën parakontratë me Dallkun

Foto: KFShkendija.com

24 October, 2019 @12:27

Kuqezinjtë kanë siguruar përforcimin e parë për afatin kalimtar të dimrit, pasi që tani është firmosur kontratë me mbrojtësin kosovar…

TURQI

Hadërgjonaj dhe Muriqi, bashkëlojtarë edhe në Turqi?

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

22 October, 2019 @14:29

Pas transferimit të Vedat Muriqit, duket se Fenerbahçe është e interesuar edhe për një tjetër futbollist të Kosovës. Bëhet fjalë…

Të gjitha lajmet nga International