Të gjitha lajmet

MILAN 1-0 SPAL

Zëvendësuesi Suso njofton Piolin me fitore te rossonerët

Foto: AP

Zëvendësuesi Suso njofton Piolin me fitore te rossonerët

31 October, 2019 @23:02

Milan ka shënuar fitoren e parë me trajnerin e ri të skuadërs, Stefano Pioli. Rossonerët kanë fituar tre pikë për herë të dytë në muajin tetor, nga 4 ndeshje sa i zhvilluan në kampionat.

E fitoren Milanit ia solli rezervisti spanjoll, Suso, që u fut në lojë për të zëvendësuar bashkëkombasin e tij Samu Castillejo në minutën e 57-të të ndeshjes.

Suso shënoi bukur nga gjuajtja e lirë vetëm 6 minuta pasi u fut në lojë për përfundimtaren 1-0.

Milan celebration

Te SPAL përgjatë 90 minutave mbrojti portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha dhe i vetmi moment i keq për te në ndeshje ka qenë goditja e Susos, kur s’lëvizi fare - nga goditja precize e spanjollit, që ‘shpoi’ murin e gjallë.

Me fitore Milan është ngritur në pozitën e dhjetë të tabelës pas 10 xhirove, duke tubuar 13 pikë në total. E SPAL është i parafundit, me 7 pikë nga po aq ndeshje.

 

BRESCIA 1-2 NAPOLI

Napoli ngritet për 3 pozita pas fitores me përmbysje sonte

Foto: SSCNapoli/fb

21 February, 2020 @22:47

Napoli i drejtuar nga Gennaro Gattuso ka arritur që me përmbysje të mposht ekipin e Brescias 1-2 [Chancellor 26 -…

L'EQUIPE

Një gjerman në vend të Piolit

19 February, 2020 @22:24

Skuadra e Milanit që po kalon nëpër krizë të madhe të rezultateve në dekadën e fundit dhe nuk po arrin…

TRAJNERI I RI

SPAL zyrtarizon Di Biagion

Foto: spalferrara.it

10 February, 2020 @16:19

Biancazzurrët e SPAL-it kanë zyrtarizuar sot trajnerin e ri të ekipit, Luigi di Biagio, pasi që ndanë rrugët me trajnerin…

SPAL

Leonardo Semplici pas historisë me klubin, pranë largimit

10 February, 2020 @8:43

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, shpejt pritet të bëhet me trajner të ri te ekipi i tij në Serie…

INTER - MILAN

Përmbysje fantastike në Madonnina, Interi lider

Foto: Inter/fb

9 February, 2020 @22:40

Qyteti i Milanos sonte frymon kaltër e zi, derisa Inter ka bërë përmbysje të madhe në pjesë të dytë të…

Të gjitha lajmet nga Serie A