Të gjitha lajmet

REAL MADRID 5-0 LEGANES

Benzema brilant në fitoren bindëse të Realit

Foto: marca.com/ A. Rivero

Benzema brilant në fitoren bindëse të Realit

30 October, 2019 @23:39

Sulmuesi francez, Karim Benzema, ka ushqyer bashkëlojtarët e tij sonte, ndërsa ka shënuar edhe vetë nga penalltia, për fitoren e thellë të Real Madridit 5-0 ndaj Leganesit.

Benzema ka asistuar në dy golat e parë të ekipit të tij, ndërsa pas pjesës së parë 3-0, ka qenë ai që ka shënuar nga penalltia për 4-0.

Krejt në fund, ka shënuar edhe serbi Luka Jovic, për të mbyllur ndeshjen 5-0. Ky ka qenë goli i parë i stinorit për Jovicin në fanellën e los blancosve.

Leganes mbetet i fundit në klasifikim me vetëm 5 pikë nga 11 ndeshje, ndërsa RealMadrid nga 10 ndeshje të zhvilluara është në pozitën e dytë, me 21 pikë, 1 më pak se Barcelona lidere.

ATLETICO MADRID

Joao Felix pëson lëndimin e tretë këtë stinor

25 May, 2020 @16:01

Futbollisti i talentuar i Atletico Madridit, portugezi Joao Felix, është lënduar në stërvitjet e skuadrës, ka bërë të ditur klubi…

FJALA E KRYEMINISTRIT

LaLiga mund të vazhdojë në qershor

Foto: MultimediaCentre

24 May, 2020 @7:48

Vjen edhe fjala e kryeministrit spanjoll Pedro Sanchez, i cili ka bërë të ditur dje edhe zyrtarisht që LaLiga mund…

BARCELONA

Messi: Rreziku ekziston

Foto: leomessi/fb

16 May, 2020 @0:15

Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, ka pranuar se ekziston rrezik për rifillimin e stinorit, por pa të s’ka as si…

MEDIA

Datat e rikthimit të LaLigas dalin në publik nga trajneri i Leganesit

8 May, 2020 @2:02

Trajneri meksikan i Leganesit Javier Aguirre ka bërë të ditur datat e planit për rifillimin dhe përfundimin e stinorit në…

S'KA POZITIV TE BARÇA

Të gjithë futbollistët e Barcelonës, negativ në COVID-19

7 May, 2020 @19:00

Të gjithë futbollistët e Barcelonës bashkë me stafin e ekipit kanë kaluar testet e coronavirusit dhe sot i kanë marrë…

Të gjitha lajmet nga La Liga