Të gjitha lajmet

BRESCIA 1-2 INTER

Inter merr lidershipin e Serie A-së

Foto: Inter/tw

Inter merr lidershipin e Serie A-së

29 October, 2019 @23:38

Me golat e Lautaro Martinezit dhe Romelu Lukakut, Inter ka marrë kreun e Serie A-së pas fitores së sontme ndaj Brescias, 1-2, në Mario Rigamonti.

Neroazzurrët avancuan në pjesë të parë me golin e argjentinasit, ndërsa në pjesë të dytë shtuan epërsinë pasi që shënoi edhe belgu korpulent.

E tëra që arriti Brescia, e rikthyer këtë stinor në Serie A, ka qenë ulja e dallimit përmes një autogoli të Milan Skriniarit për përfundimtaren 1-2.

Inter tash ka 25 pikë pas 10 ndeshjeve të zhvilluara, ndërsa Juventus do të ketë punë nesër mbrëma me Genoan dhe mundësinë për daljen në krye me fitore, pasi që aktualisht ka 23 pikë.

BRESCIA 1-2 NAPOLI

Napoli ngritet për 3 pozita pas fitores me përmbysje sonte

Foto: SSCNapoli/fb

21 February, 2020 @22:47

Napoli i drejtuar nga Gennaro Gattuso ka arritur që me përmbysje të mposht ekipin e Brescias 1-2 [Chancellor 26 -…

L'EQUIPE

Një gjerman në vend të Piolit

19 February, 2020 @22:24

Skuadra e Milanit që po kalon nëpër krizë të madhe të rezultateve në dekadën e fundit dhe nuk po arrin…

TRAJNERI I RI

SPAL zyrtarizon Di Biagion

Foto: spalferrara.it

10 February, 2020 @16:19

Biancazzurrët e SPAL-it kanë zyrtarizuar sot trajnerin e ri të ekipit, Luigi di Biagio, pasi që ndanë rrugët me trajnerin…

SPAL

Leonardo Semplici pas historisë me klubin, pranë largimit

10 February, 2020 @8:43

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, shpejt pritet të bëhet me trajner të ri te ekipi i tij në Serie…

INTER - MILAN

Përmbysje fantastike në Madonnina, Interi lider

Foto: Inter/fb

9 February, 2020 @22:40

Qyteti i Milanos sonte frymon kaltër e zi, derisa Inter ka bërë përmbysje të madhe në pjesë të dytë të…

Të gjitha lajmet nga Serie A