Të gjitha lajmet

EMIN BAJRAMI

Dorëhiqet trajneri i Bashkimit

Dorëhiqet trajneri i Bashkimit

28 October, 2019 @23:57

Trajneri i derisotëm i Bashkimit të Koretinit, Emin Bajrami, ka dhënë dorëheqje nga posti i tij, duke e bërë të ditur këtë përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook.

“Nga sot nuk jam më pjesë e KF Bashkimit, edhe pse kemi qenë brenda objektivave për tu ngritur një ligë më lartë. Falenderoj të gjithë ata që më kanë përkrahur gjatë kësaj kohe, në veçanti futbollistët që janë super djem,” ka thënë ndër të tjera Bajrami në postimin e tij.

Bashkimi është aktualisht në pozitën e pestë të Ligës së Dytë të Kosovës në futboll, me 4 pikë më pak se liderja e kësaj lige, Fushë Kosova.

NGA MLEDHJA E KE-së

Kupa të rinis më 23-24 maj, Superliga të përfundojë më 15 korrik

Foto: FFK

30 April, 2020 @18:54

Ka përfunduar mbledhja e Komitetit Ekzekutiv të FFK-së sot në Prishtinë dhe janë bërë të ditur vendimet e propozimet e…

NGA KONFERENCA

Në fillim të qershorit, nisin aktivitetet sportive në Kosovë

30 April, 2020 @16:28

Në konferencën e posapërfunduar për shtyp, Ministri në detyrë i Shëndetësisë së Kosovës, Arben Vitia, ka prezantuar masat e reja…

NGA TAKIMI

Ademi takohet me Rakën, propozohet qershori për Superligën

Foto: FFK

30 April, 2020 @0:48

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është takuar të mërkurën me epidemiologun Lul Raka me të cilin…

SHTËPIA E FUTBOLLIT

UEFA konfirmon €4.3 mln për FFK-në

Foto: UEFA.com

27 April, 2020 @23:15

UEFA ka dhënë 236.5 milionë euro 55 anëtarëve të saja, që t’i dalin në ballë sfidave me covid-19 në shtetet…

MITROVICË

Trepça falenderon FFK-në për ndihmën

14 April, 2020 @11:48

Skuadra mitrovicase, Trepça, që garon në Ligë të Parë të Kosovës ka falenderuar publikisht FFK-në për pakon e ndihmës për…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë