Të gjitha lajmet

SUNAJ KEÇI

Gabimet e njëjta, po na kushtojnë

Foto: prishtinafc.com

Gabimet e njëjta, po na kushtojnë

28 October, 2019 @23:30

Trajneri i Flamurtarit të Prishtinës, Sunaj Keçi, që dy xhiro më parë zëvendësoi Artim Shaqirin e dorëhequr nga detyra, pas humbjes së sontme ndaj Prishtinës ka thënë se ekipi i tij po përsërit gabimet.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

“Vetëm 40 minuta arritëm t’i bëjmë rezistencë Prishtinës sonte. Gabimet si në ndeshjen ndaj Ballkanit u përsëritën. Kemi pasur mundësi të dënojmë kundërshtarin në pjesë të parë, e këndej pësuam nga dy gjysmëraste. Në pjesën e dytë ishim inekzistentë në fushë,” ka thënë Keçi për mikrofonin e Supersportit pas ndeshjes.

Flamurtari u mposht 2-0 nga Prishtina Fadil Vokrri sonte, ndërsa ekipi kuqezi nga Dragodani, është i parafundit në klasifikim të Superligës aktualisht. Keçi nuk ka shënuar fitore me Flamurtarin ende prej se ka marrë drejtimin e ekipit.

RAPORTI dhe GOLAT E NDESHJES

Përndryshe ai ka folur edhe për skuadrën që ka në dispozicion.

“Përzgjedhja në fillim të stinorit është bërë gabim. Për mua një lojtar që gabon 10-12 pasime, nuk është lojtar! Duhet theksuar se kemi luajtur tre ndeshje në tetë ditët e fundit, që vështirëson edhe më shumë punën. Sidoqoftë, do të mundohemi për të marrë sa më shumë të jetë e mundur pikë deri në fund të pjesës së parë të stinorit,” ka përfunduar ai.

ARMEND DALLKU

Na duhet të realizojmë më shumë

Foto: prishtinafc.com

28 October, 2019 @23:21

Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku, që ka këndellur ekipin bardhekaltër në rrugëtim për titullin kampion, pas fitores së sontme në…

PRISHTINA - FLAMURTARI

Prishtina e kryen detyrën për 2 minuta

Foto: prishtinafc.com

28 October, 2019 @19:58

Ndeshja mbyllëse e xhiros së dymbëdhjetë në Superligën e Kosovës në futboll në mes të Prishtinës dhe Flamurtarit, ka përfunduar…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Flamurtari

28 October, 2019 @17:42

Janë caktuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Flamurtarit. PRISHTINA: Bekaj, Thaqi, Ibrahimi, Bekteshi, Haliti, Bardhoku, Boshnjaku, Hila, Krasniqi, Korenica,…

DUKAGJINI

Dukagjini gjen zëvendësimin e Rexhepit

28 October, 2019 @17:20

Pas dorëheqjes së trajnerit Xhengiz Rexhepi, pa u vonuar Dukagjini ka gjetur zëvendësimin e tij. Përmes një postimi në…

DUKAGJINI

Dorëhiqet trajneri i Dukagjinit

27 October, 2019 @16:52

Përmes një postimi në Facebook, Xhengiz Rexhepi ka njoftuar dorëheqjen e tij nga roli i kryetrajnerit të Dukagjinit nga Klina. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga