Të gjitha lajmet

PRISHTINA - FLAMURTARI

Prishtina e kryen detyrën për 2 minuta

Foto: prishtinafc.com

Prishtina e kryen detyrën për 2 minuta

28 October, 2019 @19:58

Ndeshja mbyllëse e xhiros së dymbëdhjetë në Superligën e Kosovës në futboll në mes të Prishtinës dhe Flamurtarit, ka përfunduar me rezultat 2-0 në favor të skuadrës së trajnerit Armend Dallku.

Prishtina 3 pikët e radhës i regjistroi me dy golat e shënuara për dy minuta në pjesën e parë.

Së pari në minutën e 42’, pas një topi të kthyer nga portieri Ardit Nika, Meriton Korenica shënoi golin e parë të Prishtinës.

Prishtina FC

Dy minuta më vonë, Flamurtari gaboi në mbrojtje, e këtë e shfrytëzoi Meriton Korenica duke asistuar te Armend Thaqi, i cili shënoi në portën e zbrazët.

Në pjesën e dytë të ndeshjes, po të mos ishte portieri Ardit Nika i Flamurtarit, rezultati do të ishte më i thellë.

TABELA AKTUALE

Prishtina me këtë fitore i afrohet 3 pikë Ballkanit lider, derisa Flamurtari me 9 pikë gjendet në pozitën e 11.

Në xhiron tjetër Prishtina takohet me Dukagjinin, kurse Flamurtari me Dritën.i:

Prishtina (4-3-3): 12. Visar Bekaj – 22. Labinot Ibrahimi, 28. Leotrim Bekteshi, 8. Ahmet Haliti, 4. Tun Bardhoku – 7. Lorik Boshnjaku (18. Ergyn Ahmeti – 59’), 77. Ardit Hila, 6. Endrit Krasniqi (20. Qendrim Zyba – 80’) – 2. Armend Thaqi /c/, 10. Meriton Korenica, 27. Ahmed Januzi (17. Alban Shillova – 83’). Zëvendësues: Eglant Haxho, Diar Miftaraj, Kreshnik Uka, Gauthier Mankenda. Kryetrajner: Armend Dallku. Flamurtari: 12. Ardit Nika – 3. Melos Zenunaj, 5. Angel Granchov, 7. Mergim Boshnjaku /c/, 10. Agron Bruqi, 13. Ernes Isljami, 14. Gentrit Dumani, 20. Egzon Krasniqi (9. Maliq Ademi – 46’), 21. Arbnor Zeqiri (11. Edon Zeqiri – 56’), 22. Lorik Maxhuni, 27. Shend Kelmendi (19. Gentrit Begolli – 75’). Kryetrajner: Sunaj Keçi.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Flamurtari

28 October, 2019 @17:42

Janë caktuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Flamurtarit. PRISHTINA: Bekaj, Thaqi, Ibrahimi, Bekteshi, Haliti, Bardhoku, Boshnjaku, Hila, Krasniqi, Korenica,…

DUKAGJINI

Dukagjini gjen zëvendësimin e Rexhepit

28 October, 2019 @17:20

Pas dorëheqjes së trajnerit Xhengiz Rexhepi, pa u vonuar Dukagjini ka gjetur zëvendësimin e tij. Përmes një postimi në…

DUKAGJINI

Dorëhiqet trajneri i Dukagjinit

27 October, 2019 @16:52

Përmes një postimi në Facebook, Xhengiz Rexhepi ka njoftuar dorëheqjen e tij nga roli i kryetrajnerit të Dukagjinit nga Klina. …

FERIZAJ - DRITA

Shabani e Haxhimusa për Dritën mbi Gjilanin

27 October, 2019 @16:43

Në ndeshjen e luajtur sot në Ferizaj, ndeshjes mes dy skuadrave me ambicie krejtësisht të kundërta, Drita ka arritur ta…

GJILANI - TREPÇA '89

Befasohet nga Trepça ‘89, humbë befasisht kreun

27 October, 2019 @16:32

Befasia e ditës ka ndodhur në Gjilan! Skuadra vendase e Gjilanit u befasua sot nga mitrovicasit e Trepçës ‘89, për…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga