Të gjitha lajmet

LIDERI I LA LIGAS

Liderët e LaLigas

Fotot: GranadaCF/fb

Liderët e LaLigas

28 October, 2019 @22:54

Klubi andaluzian që u në verë erdhi nga Liga e Dytë në LaLiga, përfitoi nga shtyerja e El Clasicos për tu bërë lidere e elitës së futbollit spanjoll, duke kërcyer nga pozita e gjashtë në të parën me fitore ndaj Betisit 1-0.

Granada ka 20 pikë nga 10 ndeshje dhe një ditë para dueleve të xhiros së radhës në LaLiga pritet të mbajnë ende kreun.

Alvar Vadillo shënoi për fitoren e tyre, ndërsa Granada është me një pikë më shumë sesa Barcelona, Real Sociedadi, Atletico Madridi dhe Sevilla - ku që të gjithë kanë nga 19 pikë!

Alvaro Vadillo

Përndryshe, Granada asnjëherë në historinë e saj 86 vjeçare nuk ka arritur të fitojë ndonjë trofe të rëndësishëm si ekip.

Ata më së shumti i ishin afruar Kupës së Spanjës në sezonin 1958/59, kur arritën finalen dhe i ndali Barcelona aty. Në LaLiga, më së larti kanë qenë në pozitën e gjashtë, dy herë, gjatë viteve të shtatëdhjeta të shekullit të kaluar.

Tabela La Liga

KYLIAN MBAPPE

Pas Realit, edhe United në lojë për Mbappe

16 October, 2019 @11:44

Raportet nga mediat angleze bëjnë të ditur se sulmuesi i ri francez, Kylian Mbappe, do të mund të ‘vidhet’ në…

REAL MADRID 2-0 OSASUNA

Brazilianët bëjnë Real Madridin lider

25 September, 2019 @22:55

Pas gabimeve të Granadës dhe Athletic Bilbaos në xhiron e gjashtë të LaLigas, me fitoren e sontme 2-0 ndaj Osasunës,…

MALLORCA 0-2 ATLETICO MADRID

Diego Costa e Joao Felix kthejnë Atleticon te fitorja

25 September, 2019 @21:02

Atletico Madrid pas tre ndeshjeve pa fitore radhazi në të gjitha garat, i është rikthyer asaj. Kanë qenë Diego…

ATHLETIC 2-0 ALAVES & SEVILLA 0-1 REAL

Lider i ri në LaLiga

Fotot: Athletic/fb

22 September, 2019 @23:57

Pas humbjes së dytë të Barcelonës, barazimit të Atletico Madridit dhe fitores së Real Madridit sonte, La Liga ka marrë…

GRANADA 2-0 BARCELONA

Barcelona pëson përsëri, nga liderja Granada

Foto: LaLiga/tw

21 September, 2019 @23:35

Granada është lidere e La Ligas spanjolle me fitoren që sonte e shënoi ndaj Barcelonës, 2-0. Katalonasit kanë pësuar…

Të gjitha lajmet nga La Liga