Të gjitha lajmet

ARMEND DALLKU

Na duhet të realizojmë më shumë

Foto: prishtinafc.com

Na duhet të realizojmë më shumë

28 October, 2019 @23:21

Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku, që ka këndellur ekipin bardhekaltër në rrugëtim për titullin kampion, pas fitores së sontme në derbin lokal ndaj Flamurtarit ka bërë të ditur se ekipi do të duhet të shënojë më shumë, pasi që rastet po krijohen.

RAPORTI dhe GOLAT E NDESHJES

“S’kisha thënë që sot kemi pasur paraqitjen më të mirë, ato ishin me Gjilanin e Dritën, por është e vërtet që humbëm shumë raste, krijuam shumë, por realizimi nuk është i kënaqshëm ashtu siç ne po dëshirojmë, sepse patëm mundësi të shënonim edhe më shumë, kurse neve stafit teknik të na lejonte të bënim disa zëvendësime që t’i jepnim minutazhë futbollistëve që kanë më pak paraqitje. Prapë kësaj, ne morëm guximin dhe aktivizuam një lojtar të ri siç është Zyba të cilit i dëshirojmë shëndet e fat, sepse Qëndrimi është një kohë të gjatë me neve, por që ka pasur probleme me lëndime dhe ja që sot i erdhi koha dhe i dëshirojmë të gjitha të mirat,” ka thënë Dallku, shkruan faqja zyrtare e klubit.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Përndryshe, me këtë fitore Prishtina është vetëm tre pikë larg kreut të tabelës, që befasisht mbahet nga Ballkani.

DEKLARATA PAS NDESHJES

Nuk diskutohet, në çdo ndeshje hymë për fitore

5 July, 2020 @21:42

Trajneri i Dritës, që ka rikthyer distancën 4 pikëshe në krye të tabelës ndaj Prishtinës ndjekëse, në deklaratën e tij…

DEKLARATA PAS NDESHJES

Mungesa e portierit ndikoi

Foto: KFLlapi/fb

5 July, 2020 @21:32

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, në deklaratën e tij pas ndeshjes së humbur nga Drita sot si vendas, që ka…

FERIZAJI 2-5 TREPÇA'89

Dy të kuq te vendasit, goleadë e ‘89-shit për t’iu afruar shpëtimit

5 July, 2020 @19:14

Tashmë Drenica dhe Flamurtari mund të ndjehen të rrezikuar seriozisht, pasi që me fitoren e sotme të thellë të Trepçës’89…

LLAPI 0-4 DRITA

Drita i shkakton Llapit humbjen më të thellë të stinorit

5 July, 2020 @18:56

Me katër gola të shënuara si mysafir, Drita ka tejkaluar edhe një pengesë në rrugëtim drejt titullit kampion. Ekipi…

FERIZAJ - TREPÇA '89

Ferizaj vs. Trepça ‘89, 11-shet startuese

5 July, 2020 @16:25

Në Ferizaj sot mes vete luajnë Ferizaj dhe Trepça `89, që po luftojnë për mbijetesë. 11-SHET STARTUESE: FERIZAJ: Kaçiu, Halili,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga