Të gjitha lajmet

BARCELONA 5-1 VALLADOLID

Messi 2+2, Barça bindshëm dhe merr kreun

Foto: FCB/fb

Messi 2+2, Barça bindshëm dhe merr kreun

29 October, 2019 @23:19

Me fitoren e shënuar në përballjen e dytë të xhiros së dhjetë të LaLigas, ndaj Valladolidit, Barcelona ka rimarrë kreun e elitës spanjolle.

Barcelona shënoi fitore 5-1, ndërsa Leo Messi shënoi dy gola në fitoren e katalonasve. Serinë e golave e nisi Clement Lenglet, duke shënuar golin e parë të stinorit.

E Messi, me dy super asistime dhe dy super gola - përsëri ka treguar vlerat e tij - qoftë edhe në ndeshje ndaj një rivali si Valladolid.

 

Në ndeshjen tjetër të mbrëmjes, Atletico Madrid është ndalur në Riazor nga Deportivo La Coruna, duke barazuar 1-1 (Lucas Perez 83’ - Alvaro Morata 70’).

Barcelona pas dhjetë xhirosh (ende s’ka përfunduar) është e para në tabelë me 22 pikë, para Granadës dhe Atleticos me nga 20 sosh.

LIDERI I LA LIGAS

Liderët e LaLigas

Fotot: GranadaCF/fb

28 October, 2019 @22:54

Klubi andaluzian që u në verë erdhi nga Liga e Dytë në LaLiga, përfitoi nga shtyerja e El Clasicos për…

KYLIAN MBAPPE

Pas Realit, edhe United në lojë për Mbappe

16 October, 2019 @11:44

Raportet nga mediat angleze bëjnë të ditur se sulmuesi i ri francez, Kylian Mbappe, do të mund të ‘vidhet’ në…

REAL MADRID 2-0 OSASUNA

Brazilianët bëjnë Real Madridin lider

25 September, 2019 @22:55

Pas gabimeve të Granadës dhe Athletic Bilbaos në xhiron e gjashtë të LaLigas, me fitoren e sontme 2-0 ndaj Osasunës,…

MALLORCA 0-2 ATLETICO MADRID

Diego Costa e Joao Felix kthejnë Atleticon te fitorja

25 September, 2019 @21:02

Atletico Madrid pas tre ndeshjeve pa fitore radhazi në të gjitha garat, i është rikthyer asaj. Kanë qenë Diego…

ATHLETIC 2-0 ALAVES & SEVILLA 0-1 REAL

Lider i ri në LaLiga

Fotot: Athletic/fb

22 September, 2019 @23:57

Pas humbjes së dytë të Barcelonës, barazimit të Atletico Madridit dhe fitores së Real Madridit sonte, La Liga ka marrë…

Të gjitha lajmet nga La Liga