Të gjitha lajmet

PARMA 0-1 VERONA

Rrahmani e Kumbulla shpëtojnë Veronën, që fiton  3 pikë

Fotot: Verona/fb

Rrahmani e Kumbulla shpëtojnë Veronën, që fiton 3 pikë

29 October, 2019 @22:12

Dyshja mbrojtëse, Amir Rrahmani e Marash Kumbulla, kanë shpëtuar Veronën sot nga pësimi i golit gjatë ndeshjes, derisa goli i hershëm Darko Lazovicit i ka sjellë fitoren ekipit të tyre ndaj Parmës Kastriot Dërmakut, 0-1.

Kumbulla ka pasur rast ideal për 0-2 kur goditi me kokë drejt portës së Parmës, por topi ‘lëpiu’ shtyllën.

Në anën tjetër, Parma tentoi mjaft për barazim përmes Gervinhos, por kot. Rrahmani ka nxjerrë topin nga vija e portës për të mos lënë vendasit të marrin asnjë pikë në përballje.

Amir Rrahmani

Rrahmani e Kumbulla qenë 90 minuta në fushë, ndërsa ekipi i tyre pas 10 xhirove ka më së paku gola të pësuara në Serie A - vetëm 8.

Dërmaku gjithashtu ishte 90 minuta në 11-shen e Parmës, kurse pas kësaj humbjeje ekipi i tij është në pozitën e tetë aktualisht me 13 pikë, e Verona e 11-ta me 12 pikë.

VERONA SASSUOLO

Verona e Rrahmanit e Kumbullës, mposhtet nga Sassuolo

25 October, 2019 @22:51

Skuadra e Veronës, ku luan kapiteni i Kosovës Amir Rrahmani dhe qendërmbrojtësi i talentuar i Shqipërisë, Marash Kumbulla, ka pësuar…

ROSSONERI

7 sezone, 10 trajnerë, 40 milionë euro

Foto: ACMilan/fb

16 October, 2019 @12:35

Shtatë sezone dhe dhjetë trajnerë, por pavarësisht shpenzimeve, Milani nuk ka mundur të gjejë rezultatet e aq më pak vazhdimësinë. …

NUOVO STADIO MILANO

Zbardhet plani i Interit dhe Milanit për stadiumin e ri

26 September, 2019 @16:52

Dy dizajnet që do të mund të fitojnë të drejtën për të bërë një stadium modern, me 60 mijë ulëse,…

INTER 1-0 LAZIO

5 në 5, Inter s’ndalet as nga Lazioja

Foto: Inter/fb

25 September, 2019 @23:01

Inter ka shënuar edhe fitoren e pestë radhazi të stinorit, për të vazhduar perfekt me 15 pikë pas 5 xhirove.…

MILAN 0-2 INTER

Inter perfekt, vesh Milanon zikaltër

Foto: FCInter/tw

21 September, 2019 @23:02

Inter ka shënuar fitore në derbin e madh italian, duke e mposhtur Milanin 0-2 sonte në San Siro. Pas…

Të gjitha lajmet nga Serie A