Të gjitha lajmet

JUVENTUS 2-1 GENOA

CR7 nxjerr penallti dhe shpëton Juventusin ndaj Genoas me lojtar më pak

CR7 nxjerr penallti dhe shpëton Juventusin ndaj Genoas me lojtar më pak

30 October, 2019 @23:24

Juventus ka shpëtuar kokën në një ndeshje kaotike, duke shënuar fitore ndaj Genoas, me penalltinë e Cristiano Ronaldos, në sekondat e fundit të ndeshjes.

Në fakt, Cristiano Ronaldo nxorri penallti në minutën e fundit të ndeshjes, për ta shënuar atë dhe për të fituar 2-1 duelin ndaj Genoas, derisa ekipi i Juventusit rimorri kreun e tabelës në Serie A me këto tre pikë.

Genoa ishte ringjalë me në krye trajnerin e ri Thiago Motta, që debutoi sonte, dhe përkundër disa mungesave në skuadër i ka bërë ballë bianconerëve dhe atë me 10 lojtarë në fushë (Francesco Cassata [dy të verdha, 51’]).

Epërsinë Juventusit ia dha Leonardo Bonucci (36’), ndërsa 4 minuta më vonë kishte barazuar Christian Kouame për mysafirët. Në fund, edhe Juventus e përfundoi ndeshjen me 10 lojtarë, pasi që Adrien Rabiot morri shpejt dy të verdha. Francezi u fut në lojë në minutën e 61-të të ndeshjes, dhe u përjashtua pas kartonit të dytë të verdhë (87’).

Juventus pas 10 xhirove të para në Serie A ka 26 pikë, një më shumë sesa ndjekësi i parë, Interi. I treti në renditje, Atalanta ka 21 pikë, 2 më shumë sesa Roma që është e katërta.

BRESCIA 1-2 NAPOLI

Napoli ngritet për 3 pozita pas fitores me përmbysje sonte

Foto: SSCNapoli/fb

21 February, 2020 @22:47

Napoli i drejtuar nga Gennaro Gattuso ka arritur që me përmbysje të mposht ekipin e Brescias 1-2 [Chancellor 26 -…

L'EQUIPE

Një gjerman në vend të Piolit

19 February, 2020 @22:24

Skuadra e Milanit që po kalon nëpër krizë të madhe të rezultateve në dekadën e fundit dhe nuk po arrin…

TRAJNERI I RI

SPAL zyrtarizon Di Biagion

Foto: spalferrara.it

10 February, 2020 @16:19

Biancazzurrët e SPAL-it kanë zyrtarizuar sot trajnerin e ri të ekipit, Luigi di Biagio, pasi që ndanë rrugët me trajnerin…

SPAL

Leonardo Semplici pas historisë me klubin, pranë largimit

10 February, 2020 @8:43

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, shpejt pritet të bëhet me trajner të ri te ekipi i tij në Serie…

INTER - MILAN

Përmbysje fantastike në Madonnina, Interi lider

Foto: Inter/fb

9 February, 2020 @22:40

Qyteti i Milanos sonte frymon kaltër e zi, derisa Inter ka bërë përmbysje të madhe në pjesë të dytë të…

Të gjitha lajmet nga Serie A