Të gjitha lajmet

DISIPLINORJA SHPALL GJOBAT

Prishtina, Drita dhe Drenica - marrin dënime katërshifrore

Foto: prishtinafc.com

Prishtina, Drita dhe Drenica - marrin dënime katërshifrore

30 October, 2019 @0:31

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë të FFK-së ka dënuar skuadrën e Prishtinës, Dritës dhe Drenicës me nga një mijë euro, secilën, për shkak të incidenteve në ndeshjet si mëposhtë.

Prishtina është gjobitur me 1 mijë euro për shkak të hudhjes së mjeteve piroteknike në fushë në minutat 12, 54 dhe 65.

Drita është gjobitur për të njëjtën gjë, ku dallon vetëm minuta, 49.

Ndërsa Drenica ka marrë dënimin prej 1 mijë eurove për shkak të ofendimit në kor të publikut drejtuar ekipit mysafir, Feronikelit, në derbin drenicak, të cilin e fituan.

SUNAJ KEÇI

Gabimet e njëjta, po na kushtojnë

Foto: prishtinafc.com

28 October, 2019 @23:30

Trajneri i Flamurtarit të Prishtinës, Sunaj Keçi, që dy xhiro më parë zëvendësoi Artim Shaqirin e dorëhequr nga detyra, pas…

ARMEND DALLKU

Na duhet të realizojmë më shumë

Foto: prishtinafc.com

28 October, 2019 @23:21

Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku, që ka këndellur ekipin bardhekaltër në rrugëtim për titullin kampion, pas fitores së sontme në…

PRISHTINA - FLAMURTARI

Prishtina e kryen detyrën për 2 minuta

Foto: prishtinafc.com

28 October, 2019 @19:58

Ndeshja mbyllëse e xhiros së dymbëdhjetë në Superligën e Kosovës në futboll në mes të Prishtinës dhe Flamurtarit, ka përfunduar…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Flamurtari

28 October, 2019 @17:42

Janë caktuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Flamurtarit. PRISHTINA: Bekaj, Thaqi, Ibrahimi, Bekteshi, Haliti, Bardhoku, Boshnjaku, Hila, Krasniqi, Korenica,…

DUKAGJINI

Dukagjini gjen zëvendësimin e Rexhepit

28 October, 2019 @17:20

Pas dorëheqjes së trajnerit Xhengiz Rexhepi, pa u vonuar Dukagjini ka gjetur zëvendësimin e tij. Përmes një postimi në…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga