Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Mandzukic në janar te United

Mandzukic në janar te United

30 October, 2019 @8:52

Sulmuesi kroat i Juventusit, Mario Mandzukic, pritet të jetë anëtar i ri i Manchester Unitedit. Njoftimin e ka bërë të ditur TuttoMercatoweb dhe Expressi britanik, derisa aty thuhet që ekipet kanë arritur marrëveshje për kalimin e shtatëgjatit kroat në radhët e Djajve të kuq.

Shifra e kalimit të Mandzukicit te Manchester United, që po ka problem me shënim të golave, pritet të jetë rreth 15 milionë euro, ndërsa 33 vjeçari shihet si zgjidhje e mirë për sulmin e Ole Gunnar Solskjaerit dhe ai pritet të kalojë në Old Trafford që në janar të vitit 2020.

ÇËSHTJA XHAKA TE ARSENALI

Emery: Xhaka duhet kërkuar falje. Nuk përgjigjet nëse mbetet kapiten

Foto: irishmirror

30 October, 2019 @0:08

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, ka thënë se Granit Xhaka duhet kërkuar falje lidhur me konfrontimin që mesfushori i Zvicrës…

CITY 3-0 VILLA

City ndizet në pjesë të dytë, për t’iu afruar Liverpoolit

Foto: premierleague.com

26 October, 2019 @15:42

Manchester City ka nisur serinë e golave në pjesë të dytë të ndeshjes, për të arritur fitoren e radhës në…

PREMIER LEAGUE

Leicester shënon rekord në Premier League

25 October, 2019 @23:26

Leicester City i drejtuar nga ish trajneri i Liverpoolit dhe Celticut, Brendan Rodgers, ka shënuar rekord në Premier League sonte. …

VLERËSIMET E DERBIT

Notat e lojtarëve: ManUnited - Liverpool

Fotot: premierleague.com

21 October, 2019 @0:10

Adam Lallana i Liverpoolit erdhi nga banka rezervë për të shuar shpresat e Manchester Unitedit për fitore ndaj rivalit të…

KYLIAN MBAPPE

Pas Realit, edhe United në lojë për Mbappe

16 October, 2019 @11:44

Raportet nga mediat angleze bëjnë të ditur se sulmuesi i ri francez, Kylian Mbappe, do të mund të ‘vidhet’ në…

Të gjitha lajmet nga Premier League