Të gjitha lajmet

GRANIT XHAKA

Letra e Xhakës drejtuar tifozëve të Arsenalit

FotoL PremierLeague.com

Letra e Xhakës drejtuar tifozëve të Arsenalit

31 October, 2019 @23:54

Kapiteni i Arsenalit, Granit Xhaka, ka thënë se ka arritur “pikën e vlimit” pas kërcënimeve të vazhdueshme që mori për gruan dhe vajzën e tij, derisa botoi në Instagram letrën që shpjegonte konfrontimin e tij me tifozët në Emirates të dielën që e lamë pas.

Në një komunikatë emocionale, ai ka shtuar se ka qenë i “lënduar thellë” nga komentet në rrjete sociale dhe në ndeshjet e fundit.

Mesazhet që ka pranuar Xhaka kanë pasur përmbajtje të tillë si “ta vrasim gruan” dhe “dëshirojmë që vajza jote të ketë kancerin”.

Duke e thyer heshtjen e tij dhe duke kërkuar falje, Xhaka 27 vjeç, që është kapiten edhe i reprezentacionit të Zvicrës, ka thënë se kjo ka bërë që ai “të humb kontrollin” dhe të reagojë “pa respekt” ndaj publikut atë ditë.

“Unë e dua këtë klub dhe gjithmonë jam 100%-shin tim, brenda dhe jashtë fushës,” ka shkruar ndër të tjera futbollisti me origjinë nga Kosova.

 

CHELSEA 1-2 MANCHESTER UNITED

Rashford me supergol nga gjuajtja e lirë, eliminon Chelsean nga Kupa e Ligës

31 October, 2019 @0:22

Sulmuesi i Manchester Unitedit, Marcus Rashford, ka shënuar dy gola në fitoren e Manchester Unitedit ndaj Chelseat në Stamford Bridge…

MEDIA TALK

Mandzukic në janar te United

30 October, 2019 @8:52

Sulmuesi kroat i Juventusit, Mario Mandzukic, pritet të jetë anëtar i ri i Manchester Unitedit. Njoftimin e ka bërë të…

ÇËSHTJA XHAKA TE ARSENALI

Emery: Xhaka duhet kërkuar falje. Nuk përgjigjet nëse mbetet kapiten

Foto: irishmirror

30 October, 2019 @0:08

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, ka thënë se Granit Xhaka duhet kërkuar falje lidhur me konfrontimin që mesfushori i Zvicrës…

CITY 3-0 VILLA

City ndizet në pjesë të dytë, për t’iu afruar Liverpoolit

Foto: premierleague.com

26 October, 2019 @15:42

Manchester City ka nisur serinë e golave në pjesë të dytë të ndeshjes, për të arritur fitoren e radhës në…

PREMIER LEAGUE

Leicester shënon rekord në Premier League

25 October, 2019 @23:26

Leicester City i drejtuar nga ish trajneri i Liverpoolit dhe Celticut, Brendan Rodgers, ka shënuar rekord në Premier League sonte. …

Të gjitha lajmet nga Premier League