Të gjitha lajmet

LLAPI - DRENICA

Zhdrella rikthen Llapin te fitoret

Foto: KFLlapi/fb

Zhdrella rikthen Llapin te fitoret

1 November, 2019 @15:47

Pas dy humbjeve radhazi, Llapi i është rikthyer fitoreve në ndeshjen e luajtur ndaj Drenicës në Podujevë.

Ndeshjen e xhiros hapëse, ndeshje e luajtur pa praninë e shikuesve për shkak të dënimit të Llapit, e vendosi goli i Mentor Zhdrellës në minutën e 10’, gol me të cilin Llapi arriti ta mbyllë ndeshjen me fitore minimale 1-0.

Përveç golit të shënuar, gjatë ndeshjes u paraqitën edhe raste të tjera për shënim, mirëpo rrjetet nuk u tundën më.

TABELA AKTUALE

Fitorja e sotme bën që Llapi ta ketë kreun vetëm 3 pikë larg, derisa Drenica momentalisht është e shtata në renditje.

FLAMURTARI 3-2 FERIZAJI

Fitore e Flamurtarit për ngritje në tabelë

Fotot: KFFlamurtari/fb

29 June, 2020 @16:02

Flamurtari ka shënuar edhe një fitore impresive në Superligë, derisa në njërën ndër dyluftimet direkte për mbijetesë ata kanë mposhtur…

DRENICA 2-4 TREPÇA'89

Zëvendësimet ideale të Idrizit, Trepça’89 vazhdon shpresën

29 June, 2020 @15:48

Goleadë e vërtetë në Bajram Aliu të Skenderajt, derisa Drenica në dyluftim direkt me Trepçën’89 është mposhtur 2-4 në fund,…

DRITA 2-0 DUKAGJINI

Liderja ngrit diferencën në krye

Foto: FCDrita/fb

29 June, 2020 @11:52

Skuadra e Dritës përsëri ka pasur telashe në pjesë të parë për të shënuar gol, por në pjesë të dytë…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Dukagjini

28 June, 2020 @16:41

Janë caktura formacionet zyrtare të Dritës dhe Dukagjinit. DRITA: Maloku, Limani, Namani, Cuculi, Leci, B.Shabani, Vucaj, Fazliu, Haxhimusa, Xh.Shabani, Emini. …

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Trepça ‘89

28 June, 2020 @16:37

Caktohen formacionet zyrtare të Drenicës dhe Trepçës ‘89. DRENICA: Ymeri, Bejta, Turku, Lushtaku, Osmani, Thaqi, Bardhi, A.Mustafa, Hamiti, Hyseni, Shillova.…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga