Të gjitha lajmet

PAS 3 MUAJSH

I përfundon suspendimi, Messi i kthehet Argjentinës

I përfundon suspendimi, Messi i kthehet Argjentinës

1 November, 2019 @0:14

Lionel Messi, që aktualisht duket se ka kapur formën e tij të mirë, është futur në listën e ftesave të reprezentacionit të Argjentinës për miqësoret ndaj Brazilit dhe Uruguajit në nëntor.

Messi kishte marrë karton të kuq dhe dënim për tre muaj moslojë për reprezentacion, pasi që u përjashtua në përballjen ndaj Kilit më 6 korrik 2019. Ai më pas u suspendua nga CONMEBOL pasi që deklaroi se Copa America është e korruptuar.

Messi, që ka shënuar 5 gola për Barcelonën këtë stinor, ka munguar në katër ndeshje për Argjentinën, përgjatë kohës sa ishte suspenduar.

Argjentina luan ndaj Brazilit në Arabinë Saudite më 15 nëntor, ndërsa ndaj Uruguajit në Izrael më 18 nëntor.

FTESAT E ARGJENTINËS:

Portierë: Agustin Marchesin, Juan Musso, Emiliano Martinez, Esteban Andrada

Mbrojtës: Juan Foyth , Renzo Saravia, Nicolas Otamendi, German Pezzella, Marcos Rojo, ëalter Kannemann, Nicolas Taglafico, Nehuen Perez, Guido Rodriguez

Mesfushorë: Giovani lo Celso, Leandro Paredes, Nicolas Dominguez, Rodrigo de Paul, Marcos Acuna, Roberto Pereyra, Lucas Ocampos

Sulmues: Lionel Messi, Sergio Aguero, Nicolas Gonzalez, Lucas Alario, Lautaro Martinez, Paulo Dybalai:

Lionel Messi ka shënuar 68 gola në 135 ndeshje për Argjentinën.

DABAS - DVTK

Florent Hasani vulos kualifikimin e skuadrës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

30 October, 2019 @14:49

Lojtari i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Florent Hasani, duke shënuar golin e rehatisë për skuadrën e tij DVTK në…

FERNERBAHÇE - KONYASPOR

Muriqi me projektil, Feneri deklason Konyan

FOTO / Fenerbahçe

26 October, 2019 @21:38

Një super gol nga ylli i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi dhe 4 tjera nga bashklojtarët e tij, Fenerbahçe e…

ZYRTARE

Shkëndija bën parakontratë me Dallkun

Foto: KFShkendija.com

24 October, 2019 @12:27

Kuqezinjtë kanë siguruar përforcimin e parë për afatin kalimtar të dimrit, pasi që tani është firmosur kontratë me mbrojtësin kosovar…

TURQI

Hadërgjonaj dhe Muriqi, bashkëlojtarë edhe në Turqi?

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

22 October, 2019 @14:29

Pas transferimit të Vedat Muriqit, duket se Fenerbahçe është e interesuar edhe për një tjetër futbollist të Kosovës. Bëhet fjalë…

DENIZLISPOR - FENERBAHCE

Vedat Muriqi përsëri në skenë

20 October, 2019 @20:29

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, përsëri ishte më i miri në fitoren e Fenerbahçes. Feneri e mposhti Denizlisporin…

Të gjitha lajmet nga International