Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Legjenda bullgare i del në përkrahje Xhakës

Legjenda bullgare i del në përkrahje Xhakës

1 November, 2019 @20:23

Sjellja e Granit Xhakës në përballjen e fundit të Premier Ligës me tifozët e Arsenalit nuk është e pranueshme, por sulmuesi legjendar bullgar dhe kampion i Premier Ligës me Manchester Unitedin, Dimitar Berbatov, beson se tifozët e Arsenalit janë të parët që gjuajtën gurin për të thelluar problemin.

“Tifozët e Arsenalit kanë bërë gabim duke e fishkëlluar kapitenin e tyre, natyrisht edhe reagimi i kapitenit është i papranueshëm. Por, kujtoj shumë mirë kur po të njëjtit tifozë kanë fishkëlluar edhe Emmanuel Ebouen në vitin 2008. Kjo nuk është aspak e mirë nga ata, dhe ka qenë e dhimbshme të shohësh Xhakën në atë incident,” ka thënë Berbatov shkruan Eurosport.

“Derisa dilte nga fusha vetmevete thosha, mos e hedh fanellën se do të përfundon karriera jote në Arsenal. Luaja në Tottenham gjatë vitit 2007 kur Hossam Ghaly hodhi fanellën derisa zëvendësohej. Unai Emery do të ketë punë tepër të vështirë, nëse është detyra e tij të përmirësoj marrëdhëniet mes Xhakës dhe tifozëve,” ka shtuar ish sulmuesi i Unitedit dhe Spursit.

Përndryshe, pas incidentit, Granit Xhaka ka kërkuar mbrëmë falje nga të gjithë adhuruesit e Arsenalit, derisa spanjolli Emery sot ka thënë se ai nuk do të jetë pjesë e ekipit në ndeshje ndaj Wolvesit që luhet këtë fundjavë.

ARSENAL

Emery s’merr Xhakën për ndeshjen e radhës

1 November, 2019 @16:14

Edhe pse u tha që po pushon në përballjen e Kupës së Ligës ndaj Liverpoolit, Granit Xhaka nuk do të…

GRANIT XHAKA

Letra e Xhakës drejtuar tifozëve të Arsenalit

FotoL PremierLeague.com

31 October, 2019 @23:54

Kapiteni i Arsenalit, Granit Xhaka, ka thënë se ka arritur “pikën e vlimit” pas kërcënimeve të vazhdueshme që mori për…

CHELSEA 1-2 MANCHESTER UNITED

Rashford me supergol nga gjuajtja e lirë, eliminon Chelsean nga Kupa e Ligës

31 October, 2019 @0:22

Sulmuesi i Manchester Unitedit, Marcus Rashford, ka shënuar dy gola në fitoren e Manchester Unitedit ndaj Chelseat në Stamford Bridge…

MEDIA TALK

Mandzukic në janar te United

30 October, 2019 @8:52

Sulmuesi kroat i Juventusit, Mario Mandzukic, pritet të jetë anëtar i ri i Manchester Unitedit. Njoftimin e ka bërë të…

ÇËSHTJA XHAKA TE ARSENALI

Emery: Xhaka duhet kërkuar falje. Nuk përgjigjet nëse mbetet kapiten

Foto: irishmirror

30 October, 2019 @0:08

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, ka thënë se Granit Xhaka duhet kërkuar falje lidhur me konfrontimin që mesfushori i Zvicrës…

Të gjitha lajmet nga Premier League