Të gjitha lajmet

SHKARKOHET TRAJNERI I UDINESES

11 gola të pranuara në dy xhirot e fundit - fatale për trajnerin

Foto: UdineseCalcio/fb

11 gola të pranuara në dy xhirot e fundit - fatale për trajnerin

1 November, 2019 @19:59

Udinese ka bërë të ditur edhe zyrtarisht sot se ka ndarë rrugët me trajnerin kroat të saj, Igor Tudor, pas serisë së rezultateve të dobëta të skuadrës.

Bashkë me Tudorin, nga ekipi është larguar edhe ndihmësi i tij, Jurica Vuçko. Ekipi bardhezi nga Udine do të drejtohet përkohësisht nga Luca Gotti, derisa të emërohet trajneri i ri i skuadrës.

Humbja 7-1 nga Atalanta dhe disfata 4-0 nga Roma - ishin fatale për Tudorin 41 vjeç, që drejtonte zebrettat prej vitit 2018.

Njashtu, Udinese është ekipi me më së paku gola të shënuara këtë stinor në Serie A. Vetëm 5, në 10 xhirot e para të stinorit.

Udinese është e 14-ta në renditjen aktuale të Serie A-së, me 10 pikë nga 10 ndeshje. Sampdoria e fundit në tabelë, ka 5 pikë.

MILAN 1-0 SPAL

Zëvendësuesi Suso njofton Piolin me fitore te rossonerët

Foto: AP

31 October, 2019 @23:02

Milan ka shënuar fitoren e parë me trajnerin e ri të skuadërs, Stefano Pioli. Rossonerët kanë fituar tre pikë për…

JUVENTUS 2-1 GENOA

CR7 nxjerr penallti dhe shpëton Juventusin ndaj Genoas me lojtar më pak

30 October, 2019 @23:24

Juventus ka shpëtuar kokën në një ndeshje kaotike, duke shënuar fitore ndaj Genoas, me penalltinë e Cristiano Ronaldos, në sekondat…

BRESCIA 1-2 INTER

Inter merr lidershipin e Serie A-së

Foto: Inter/tw

29 October, 2019 @23:38

Me golat e Lautaro Martinezit dhe Romelu Lukakut, Inter ka marrë kreun e Serie A-së pas fitores së sontme ndaj…

PARMA 0-1 VERONA

Rrahmani e Kumbulla shpëtojnë Veronën, që fiton  3 pikë

Fotot: Verona/fb

29 October, 2019 @22:12

Dyshja mbrojtëse, Amir Rrahmani e Marash Kumbulla, kanë shpëtuar Veronën sot nga pësimi i golit gjatë ndeshjes, derisa goli i…

VERONA SASSUOLO

Verona e Rrahmanit e Kumbullës, mposhtet nga Sassuolo

25 October, 2019 @22:51

Skuadra e Veronës, ku luan kapiteni i Kosovës Amir Rrahmani dhe qendërmbrojtësi i talentuar i Shqipërisë, Marash Kumbulla, ka pësuar…

Të gjitha lajmet nga Serie A