Të gjitha lajmet

TRAJNER I RI

Gjilani emëron trajner nga Shqipëria

Foto: SCGjilani/fb

Gjilani emëron trajner nga Shqipëria

20 March, 2019 @19:55

Edhe skuadra e Gjilanit i është bashkuar ekipeve të Kosovës që po sjellin trajner nga Shqipëria.

Kuqebardhët nga Gjilani pas rezultateve të dobëta në pranverë me Alban Hysenin, që zëvendësoi Sadat Pajazitin e larguar, kanë emëruar shqiptarin Gentian Mezani në krye të shtabit teknik.

Mezani që së fundi ka drejtuar Luftëtarin në Kategorinë Superiore do të nis punën zyrtarisht nesër.

Vlonjati 39 vjeç përveç Luftëtarit, më parë ka drejtuar edhe Laçin dhe Flamurtarin, ku edhe ka nisur karrierën si trajner.

Ndërkaq Alban Hyseni do të vazhdojë punën si ndihmës-trajner, të njëjtën punë që e ka bërë edhe gjatë kohës së Sadat Pajazitit.

VJEN REAGIMI

Rexhepi demanton Llapin

20 March, 2019 @19:37

Pas njoftimit të Llapit sot se ka arritur marrëveshje të dyanshme për shkëputjen e kontratës me trajnerin e deritashëm…

FORMACIONI I MUNDSHËM

Panucci rikthen mesfushën e DeBiasit

Foto: FSHF

20 March, 2019 @15:27

Pas disa ditëve stërvitje, ngjarjeve të ndryshme që ndodhën dhe opcioneve me lojtarë, si duket selektori i Shqipërisë Christian Panucci…

ARDIAN ISMAJLI

Janë bërë padrejtësi ndaj meje

Foto: FSHF

20 March, 2019 @15:19

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Ardian Ismajli, ka qenë prezent në konferencën e rregullt për shtyp të futbollistëve kuqezinj, ndërsa ka…

MESFUSHORI NË GRUMBULLIM

Arrin Hekuran Kryeziu

TOSPORTI/ A. P.

20 March, 2019 @15:08

Mesfushori i reprezentacionit të Kosovës, Hekuran Kryeziu, ka arritur në Prishtinë dhe pritet t’i bashkangjitet ekipit. Kryeziu u lëndua…

RAYO VALLECANO

Për herë të dytë

20 March, 2019 @15:01

Trajneri Paco Jemez është emëruar sot si trajner i ri i ekipit të La Ligas, Rayo Vallecano. Rayo, që…

ALARM KUQEZI

Sadiku lëndohet!

Foto: FSHF

20 March, 2019 @14:39

Sulmuesi më i dalluar i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, duket të është lënduar në stërvitjen e sotme të kuqezinjëve, dy…

REFERIMI

Gjermanët ndajnë drejtësinë mes Shqipërisë dhe Turqisë

20 March, 2019 @12:18

Dueli kualifikues ndëmrjet Shqipërisë dhe Turqisë që do të luhet në Shkodër më 22 mars do të ketë referë gjerman,…

MEDIA

Turqia synon fitore në Shkodër

Foto: Arkiv

20 March, 2019 @12:11

Reprezentacioni i Turqisë është duke synuar të shënojë fitore në Shkodër, shkruajnë mediat turke sot. E përditshmja Milliyet ka…

LLAPI

Pas 6 xhirosh, largojnë trajnerin

20 March, 2019 @12:00

Pas vetëm gjashtë xhirosh, Llapi është ndarë me trajnerin e ekipit Xhengiz Rexhepi, i cili njëkohësisht është ndihmës trajner i…

OPINION

Kurbani

20 March, 2019 @11:25

Vdekja është më afër se gjithçka në këtë jetë! Dhe kur kjo godet dikë pranë jush, siç i ka ndodh…

GJILANI - DRITA

Gjithçka baraz në superderbi

Pamje nga arkivi/ G. Haziri

7 April, 2019 @21:58

Një fitore e Gjilanit në fillim të sezonit, pastaj një e Dritës në vazhdim, e ndeshja e tretë u krye…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Drita

7 April, 2019 @19:46

Trajneri i Gjilanit Gentian Mejzani para superderbit ndaj Dritës ka vendosur për këtë përbërje të skuadrës. GJILANI: Haxhihamza, Lila,…

BALLKANI - FLAMURTARI

Pas 8 xhirosh, vjen fitorja e rëndësishme

Foto: KFBallkani/fb

7 April, 2019 @16:50

Jetike për Ballkanin ka qenë ndeshja e sotme dhe me lojën e treguar në fushë, ekipi i drejtuar nga Sami…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani-Flamurtari

7 April, 2019 @15:55

Trajneri i Ballkanit Sami Sermaxhaj për ndeshje ndaj Flamurtarit ka hedhur në fushë këtë 11-she. BALLKANI: Bledar Hajdini, Uran…

GJILANI - DRITA

Gjilani-Drita me reflektorë në ‘Fadil Vokrri’

7 April, 2019 @12:03

Derbi i madh i anamoravës, do të luhet sonte në ora 20:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Drita në…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga