Të gjitha lajmet

NGA PREZANTIMI I GREZDËS

Grezda: U ktheva në shtëpi

Foto: nk-osijek.hr

Grezda: U ktheva në shtëpi

7 January, 2020 @18:08

Sulmuesi i krahut i kombëtares shqiptare, Eros Grezda, sot u zyrtarizua si përforcim nga ish ekipi i tij Osijek, që garon në elitën kroate të futbollit.

Pas një aventure prej 18 muajsh në Skoci me ekipin e trofeshëm, Rangers, ku nuk arriti të tregohet, Grezda ka thënë se ”është kthyer në shtëpi” ka bërë të ditur faqja zyrtare e klubit nga lumi Drava.

Trajneri i Rangers, Steven Gerrard, e përdori Grezdën në 17 ndeshje, ku shënoi dy gola, ndërsa në konferencën e sotme për shtyp te Osijeku Grezda ka cekur se karrierën më të mirë e ka pasur pikërisht këtu dhe shpreson të rikthejë formën e tij.

Aty është bërë e ditur gjithashtu se Grezda ka pasur edhe disa oferta tjera nga klubet evropiane, si dhe Hajduku e Rijeka në Kroaci, por ai ka vendosur për rikthim te Osijeku.

Grezda tash do t’i bashkangjitet shokëve të skuadrës në përgatitjet për pjesën pranverore të stinorit, ndërsa Osijeku ka përfunduar vjeshtën në pozitën e katërt të elitës kroate, duke e kryer pjesën e parë të stinorit me 33 pikë nga 19 ndeshje, 14 më pak se lideri Dinamo dhe vetëm 2 më pak se pozita e dytë, Hajduk.

SULMUESI I KOMBËTARES

Shkëlzen Gashi kthehet në Zvicër

Foto: fcaarau.ch

2 January, 2020 @19:57

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Shkëlzen Gashi, është zyrtarizuar sot si lojtar i ri i ekipit të tij të dikurshëm, Aarau.…

JASIR ASANI

Prej Partizanit në AIK të Suedisë

17 December, 2019 @16:42

Mesfushori ofanziv, Jasir Asani, është lojtar i ri i ekipit të njohur suedez, AIK Solna. Mesfushori i Partizanit, do…

ISH TRAJNERI KUQEZI

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

TOPSPORTI/ Erdis Driza/ Arkiv

26 November, 2019 @17:09

Trajneri legjendar i kombëtares shqiptare në futboll, italiani Gianni De Biasi, ka ngushëlluar para pak çastesh Shqipërinë, me rastin e…

GJENDJE EMERGJENTE

Intelektualët grumbullojnë ndihmat për Shqipërinë

26 November, 2019 @16:14

Tifogrupi gjilanas, Intelektualët, ka bërë të ditur se mbledh ndihmat për Shqipëri në Teatrin e qytetit. Njoftimi i tyre thotë: …

GJENDJE EMERGJENTE

Torcidat grumbullojnë ndihmat për Shqipërinë

26 November, 2019 @15:56

Tifogrupi i ekipeve mitrovicase, Torcida, ka bërë të ditur se mbledh ndihmat për Shqipëri në Sheshin “Mehë Uka”. Njoftimi i…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja