Të gjitha lajmet

CHELSEA - HUDDERSFIELD

Hadërgjonaj me ekip, shpëtojnë stinorin

Foto: premierleague.com

Hadërgjonaj me ekip, shpëtojnë stinorin

9 May, 2018 @23:22

Chelsea
Huddersfield Town
Chelsea 1 : 1 Huddersfield Town
Marcos Alonso 62' 50' L. Depoitre

Stamford Bridge, Londër

Barazimi i ekipit të Florent Hadërgjonajt, Huddersfield Town, me Chelsean në Stamford Bridge sonte, u ka siguruar atyre mbijetesën edhe matematikisht në Premier Ligë, një xhiro pa përfunduar stinori.

Belgu Laurent Depoitre ka shënuar golin e avantazhit për Huddersfieldin e drejtuar nga amerikani David Wagner, ndërsa më pas barazoi spanjolli i mrekullueshëm i Chelseat, Marcos Alonso, 1-1.

TABELA AKTUALE

Gola më nuk kishte dhe pika e fituar shpëtoi ekipin e Florent Hadërgjonajt, që luajti në gjysmëorëshin e fundit të ndeshjes.

Në anën tjetër, Chelsea ka vënë në rrezik pjesëmarrjen në Ligë të Kampionëve në stinorin tjetër.

David Wagner

COPPA ITALIA FINALE: JUVE - MILAN

4 gola për 20 minuta, për Kupën e radhës

Foto: juventus/fb

9 May, 2018 @23:04

Ka ardhur edhe Kupa e katërt me radhë në vitrinat e Juventusit! Bianconerët me një seri golash në një periudhë…

SPURS - NEWCASTLE

Për të tretin vit me radhë në TOP4

Foto: premierleague.com

9 May, 2018 @22:54

Ka mjaftuar një gol i vetëm i sulmuesit më të mirë anglez, Harry Kane, për të çuar Tottenham Hotspurin për…

BARCELONA - VILLAREAL

Cou hap, Dembele mbyll goleadën në fitore

9 May, 2018 @21:49

Ritmi i pamposhtshmërisë së Barcelonës po vazhdon në La Liga, derisa ekipi katalonas ndeshjen e mbetur të para disa xhirove…

LUSHNJA - SKENDERBEU

Skënderbeu kampion

Graph. KFSkenderbeu/fb

9 May, 2018 @21:02

Prej disavantazhit 2-0 rikthyen ndeshjen në përfundimtaren 2-4 dhe me humbjen e Kukësit nga Teuta, Skënderbeu është matematikisht kampion i…

COUPE DE FRANCE

Les Herbiers ndalet, Parisi kompleton tripletën

Foto: CdF/fb

9 May, 2018 @0:23

Skuadra që u bë senzacion në Francë e më gjërë, Les Herbiers, më në fund është ndalur.