Të gjitha lajmet

ZURICH

Hekuran Kryeziu i kthehet fushës

Fotot: FCZurich/fb

Hekuran Kryeziu i kthehet fushës

7 January, 2020 @17:54

Pas lëndimit mbi gjashtë mujor, mesfushori i pazëvendësueshëm i Kosovës, Hekuran Kryeziu i është kthyer stërvitjeve me skuadrën e tij, Zurich.

Njoftimin e ka lëshuar zyrtarisht ekipi i tij zviceran, që i ka uruar kthim të mbarë Hekit (siç e quajnë shkurt) pas lëdnimit në ligamentin kryesor të këmbës.

Hekuran Kryeziu

Kryeziu, pritet të jetë i gatshëm për ndeshjen(t) vendimtare të Kosovës në muajin mars, kur luhet PlayOffi i Ligës D të Kombeve - që siguron biletë alternative drejt EURO 2020.

BLICK

Zviceranët në frikë! Po u ikën edhe Zeqiri te Kosova

Screenshot: Blick

25 December, 2019 @0:02

Pas fotografisë së botuar në faqen zyrtare të Federatës së Futbollit të Kosovës në Instagram, ku shihet sulmuesi i Lausannes…

KOSOVA - SUEDIA

Kosova vs. Suedia, lista e të ftuarve nga Challandes

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

24 December, 2019 @15:11

Më 12 janar 2020, Kosova luan një miqësore ndaj Suedisë në shtetin e Katarit, miqësore që do të shërbëjë si…

BALLKANI

Puna shpërblehet, treshja e Ballkanit ftohet nga Challandes

24 December, 2019 @14:49

Pas formës së shkëlqyeshme që e kaluan në stinorin vjeshtor në Superligë, tre futbollistët më të dalluar të Ballkanit kanë…

PORTIERI GJILANAS

Betim Halimi ftohet nga Challandes

23 December, 2019 @23:31

Portieri që ishte te Drita dhe la ekipin duke shkuar jashtë vendit, Betim Halimi, është ftuar nga Bernard Challandes për…

SULMUES I RI TE KOSOVA

Andi Zeqiri, ardhja e re te Kosova?!

23 December, 2019 @23:18

Sulmuesi i lindur në Luasanne të Zvicrës, tash 20 vjeçari, Andi Zeqiri, pritet të jetë prurja më e re e…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja