Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

2 KORRIKU 3-1 FERIZAJI

Humbja lë Ferizajin në prag të rënies

Humbja lë Ferizajin në prag të rënies


8 May, 2021 @23:16

Ferizaji nuk ka arritur të bëj më shumë sot në Prishtinë në përballje ndaj 2 Korrikut, pasi që u mposht 3-1 [Drin Ymeri 10, Flamur Bajrami 26, Adonis Pervetica 87 - Kenan Orana 15] në fund.

Skuadra prishtinase nuk kalkuloi fare në këtë ndeshje duke shënuar shpejt për të treguar fuqinë e saj dhe kështu pas vetëm 30-minutash lojë ata kishin epërsinë për herë të dytë në ndeshje dhe deri në fund të takmimit u përcaktua vetëm rezultati përfundimtar, derisa mysafirët me një gol të nderit u ndanë nga ndeshja.

TABELA AKTUALE

Derisa 2 Korriku është stabil qe sa kohë në Ligën e Parë B, Ferizaji, anëtar i Superligës që nga stinori i kaluar dhe me shumë blerje të mëdha të proklamuara, po përjeton krizën e madhe financiare dhe përkundër disa bojkoteve, po vazhdon të kalojë stinorin më të vështirë ndoshta në histori të klubit.

Në ndeshjen e fundit të stinorit Ferizajit i duhet patjetër fitorja ndaj Dardanës për të mbijetuar. Ferizaji ndeshjet si vendas po i zhvillon në stadiumin Suad Brava të Hanit të Elezit, pasi që për shkak të një incidenti disa xhiro më parë KD i FFK-së dënoi me dy ndeshje moslojë në stadium të vetin ekipin në fjalë.


A&N 1-1 ONIX

A&N barazon në ndeshjen e fundit si vendas

FFK Liga e parë

A&N barazon në ndeshjen e fundit si vendas

08/05/21 @ 22:51

ISTOGU 2-0 VUSHTRRIA

Istogu shtyen Vushtrrinë drejt rënies

FFK Liga e parë

Istogu shtyen Vushtrrinë drejt rënies

08/05/21 @ 22:33

SUPERLIGA TURKE

Valencia shpëton Fenerbahçen në minutat shtesë

International

Valencia shpëton Fenerbahçen në minutat shtesë

08/05/21 @ 22:21

SUPERLIGA TURKE

Galatasaray fiton derbin, nxehet lufta për titull

International

Galatasaray fiton derbin, nxehet lufta për titull

08/05/21 @ 21:53

CITY 1-2 CHELSEA

Chelsea shtyen festën e Cityt

Premier League

Chelsea shtyen festën e Cityt

08/05/21 @ 20:17

INTER 5-1 SAMPDORIA

5 nga kampioni

Serie A

5 nga kampioni

08/05/21 @ 19:53

FLAMURTARI 3-2 KEK

Flamurtari fiton, pret gabimin e liderit në xhiron e fundit

FFK Liga e parë

Flamurtari fiton, pret gabimin e liderit në xhiron e fundit

08/05/21 @ 19:33

LIRIA 1-2 VELLAZNIMI

Vëllaznimi me 3 pikë në Prizren

FFK Liga e parë

Vëllaznimi me 3 pikë në Prizren

08/05/21 @ 19:07

A&N 1-1 ONIX

A&N barazon në ndeshjen e fundit si vendas

FFK Liga e parë

A&N barazon në ndeshjen e fundit si vendas

08/05/21 @ 22:51

ISTOGU 2-0 VUSHTRRIA

Istogu shtyen Vushtrrinë drejt rënies

FFK Liga e parë

Istogu shtyen Vushtrrinë drejt rënies

08/05/21 @ 22:33

FLAMURTARI 3-2 KEK

Flamurtari fiton, pret gabimin e liderit në xhiron e fundit

FFK Liga e parë

Flamurtari fiton, pret gabimin e liderit në xhiron e fundit

08/05/21 @ 19:33

LIRIA 1-2 VELLAZNIMI

Vëllaznimi me 3 pikë në Prizren

FFK Liga e parë

Vëllaznimi me 3 pikë në Prizren

08/05/21 @ 19:07

ULPIANA - KIKA

Ulpiana me fitore 5-golëshe, Superliga është shumë afër

FFK Liga e parë

Ulpiana me fitore 5-golëshe, Superliga është shumë afër

08/05/21 @ 17:50

DUKAGJINI - DRENASI

Dukagjini kalon me lehtësi Drenasin, mbahen gjallë shpresat për Superligë

FFK Liga e parë

Dukagjini kalon me lehtësi Drenasin, mbahen gjallë shpresat për Superligë

08/05/21 @ 17:26

MALISHEVA - TREPÇA

Malisheva, 1 xhiro para historisë

FFK Liga e parë

Malisheva, 1 xhiro para historisë

08/05/21 @ 17:09

ULPIANA - KIKA

Ulpiana për Superligë

FFK Liga e parë

Ulpiana për Superligë

08/05/21 @ 13:26

A&N - ONIXI

Ndeshje prestigji në Prizren

FFK Liga e parë

Ndeshje prestigji në Prizren

08/05/21 @ 12:18

ISTOGU - VUSHTRRIA

Vushtrria kërkon mbijetesë në Istog

FFK Liga e parë

Vushtrria kërkon mbijetesë në Istog

08/05/21 @ 11:19


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë