Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

INTER 3-0 GENOA

Inter 10 pikë larg kampionit

Foto: Twitter

Inter 10 pikë larg kampionit


28 February, 2021 @16:57

Inter ka arritur të mposht lehtësisht Genoa-n në shtëpi, me rezultat 3-0.

Ekipi i Antonio Conte ka bërë edhe një hap drejt luftës për titull.

Sulmuesi në formë, Romelu Lukaku hapi serinë golave në fillim të ndeshjes, rezultat ky i pjesës së parë.

Ndërsa në pjesën e dytë Matteo Darmian shënoi golin e qetësisë dhe Alexis Sanchez i dha goditjen përfundimtare ekipit të Genoa.

Vlen të ceket forma e lartë e portierit të Genoa, Mattia Perini, pasi që Interi mund të shënonte edhe më tepër.


SHQIP NË BOTË

Ibrahimaj debuton në kampionatin rus

International/Sportistë shqiptarë në botë

Ibrahimaj debuton në kampionatin rus

28/02/21 @ 23:10

FLMAURTARI - FERIZAJ

Flamurtari rikthen ndjekjen e kreut

FFK Liga e parë

Flamurtari rikthen ndjekjen e kreut

28/02/21 @ 22:49

VLLAZNIA - KEK-u

Të rrezikuarit, barzojnë

FFK Liga e parë

Të rrezikuarit, barzojnë

28/02/21 @ 23:05

FFK

Ademi-Salihu dalin me deklaratë të përbashkët

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Ademi-Salihu dalin me deklaratë të përbashkët

28/02/21 @ 19:56

SUPERLIGA TURKE

Fenerbahçe fiton derbin ndaj Trabzonsporit

International

Fenerbahçe fiton derbin ndaj Trabzonsporit

28/02/21 @ 20:44

PREMIER LEAGUE

Ndombele kishte folur me Pogba-n për Mourinho

Premier League

Ndombele kishte folur me Pogba-n për Mourinho

28/02/21 @ 19:09

PREMIER LEAGUE

Bale: Kam qenë i lumtur që kur jam kthyer në Tottenham

Premier League

Bale: Kam qenë i lumtur që kur jam kthyer në Tottenham

28/02/21 @ 19:15

MAN UTD 2-0 GRANADA & ROMA 1-1 AJAX

United pa telashe, Dzeko ndali dominimin e Ajaxit

Europa League/Premier League/Serie A

United pa telashe, Dzeko ndali dominimin e Ajaxit

15/04/21 @ 23:27

SULMUESI BELG NË RADAR

Londinezët e duan Mertensin

Premier League/Serie A/Transfere

Londinezët e duan Mertensin

15/04/21 @ 16:23

MEDIA TALK

Fabio Capello lëvdon trajnerin e kritikuar

Europa League/Serie A

Fabio Capello lëvdon trajnerin e kritikuar

15/04/21 @ 14:51

LAZIO

Igli Tare flet për gjendjen aktuale të Muriqit

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Igli Tare flet për gjendjen aktuale të Muriqit

14/04/21 @ 13:01

ROSSONERI

Suspendohet dhe gjobitet Zlatan Ibrahimovic

Serie A

Suspendohet dhe gjobitet Zlatan Ibrahimovic

13/04/21 @ 14:09

FORBES

Skuadrat më të vlefshme në Botë, një kryesues i ri pas 16 viteve!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International

Skuadrat më të vlefshme në Botë, një kryesues i ri pas 16 viteve!

13/04/21 @ 07:52

MEDIA TALK

Ibra thyen rregullat e COVID-19?!

Serie A

Ibra thyen rregullat e COVID-19?!

12/04/21 @ 16:38

JUVENTUS

Cristiano grushton murin dhe largohet

Serie A

Cristiano grushton murin dhe largohet

12/04/21 @ 15:48

SCUDETTO

Interit i duhen 1.6 pikë për ndeshje, për tu bërë kampion

Serie A

Interit i duhen 1.6 pikë për ndeshje, për tu bërë kampion

12/04/21 @ 14:43

NEROAZZURRI

Inter afër titullit

Serie A

Inter afër titullit

11/04/21 @ 16:46


 
Të gjitha lajmet nga Serie A