Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SCUDETTO

Interit i duhen 1.6 pikë për ndeshje, për tu bërë kampion

Foto: Inter/fb

Interit i duhen 1.6 pikë për ndeshje, për tu bërë kampion


12 April, 2021 @14:43

Deri në fund të stinorit në Serie A kanë mbetur edhe 8 xhiro, ndërsa Interi me 13 pikë do të sigurojë edhe matematikisht titullin kampion — të parin që prej vitit 2010.

Aktualisht neroazzurrët kanë 74 pikë, ndërsa ndjekësi i parë i tyre Milan, ka 63 pikë. Inter mund të fitojë titullin kampion edhe me më pak pikë, varësisht prej gabimeve të kundërshtarëve, mirëpo nëse ekipi do të sigurojë 13 pikë në 8 ndeshjet e fundit — do të sigurojë në çdo mënyrë titullin, që i bie 1.62 pikë për ndeshje mesatarisht në xhirot e mbetura.

Që prej herës së fundit kur Inter u bë kampion 2009/10, Milan e ka fituar në 2010/11 dhe prej atëherë nëntë herë radhazi kampion janë bërë bianconerët e Juventusit. Përndryshe, rekord-kampioni i Italisë dhe ai aktual, Juventus, ka 62 pikë pas 30 ndeshjeve dhe është 12 pikë pas Interit lider.

Në duelet e mbetura Inter do të pres Veronën, Sampdorian, Romën dhe Udinesen, ndërsa do të udhëtojë te Napoli, Spezia, Crotone e Juventus.


ROBERT LEWANDOWSKI

Nis vrapin

Bundesliga

Nis vrapin

12/04/21 @ 13:16

PAS EMISIONIT

AGK reagon ndaj fjalorit të Batatinës, kërkon masa nga FFK-ja

FFK Superliga/International

AGK reagon ndaj fjalorit të Batatinës, kërkon masa nga FFK-ja

12/04/21 @ 14:18

HISTORIKE

Xhevdet Shabani në histori të Dritës

FFK Superliga

Xhevdet Shabani në histori të Dritës

11/04/21 @ 22:08

SHQIP në BOTË

Asnjë minutë për Rashanin, Besiktasi përforcon kreun

International/Sportistë shqiptarë në botë

Asnjë minutë për Rashanin, Besiktasi përforcon kreun

11/04/21 @ 20:35

TREPÇA 2-1 VUSHTRRIA

E treta me radhë, ngritet Trepça

FFK Liga e parë

E treta me radhë, ngritet Trepça

11/04/21 @ 18:11

TOTTENHAM 1-3 MANCHESTER UNITED

Përmbysja e madhe e Unitedit, shton telashet e Mous

Premier League

Përmbysja e madhe e Unitedit, shton telashet e Mous

11/04/21 @ 20:32

MIQËSORE

Edhe një fitore për Dardanet

Përfaqësuesja

Edhe një fitore për Dardanet

11/04/21 @ 17:44

SAMI SERMAXHAJ

Sermaxhaj: Kishim 8 të lënduar dhe 2 të suspenduar

FFK Superliga

Sermaxhaj: Kishim 8 të lënduar dhe 2 të suspenduar

11/04/21 @ 18:05

BUFFON

Përfundimi i një epoke

Serie A

Përfundimi i një epoke

11/05/21 @ 16:44

MILAN

Milani prezenton fanellat për stinorin 2021/22

Serie A

Milani prezenton fanellat për stinorin 2021/22

11/05/21 @ 12:15

TOMORI

Milani i gatshëm ta blejë Tomorin

Serie A

Milani i gatshëm ta blejë Tomorin

10/05/21 @ 18:42

SKRINIAR

Skriniar dëshiron të qëndrojë tek Interi për një qëllim

Serie A

Skriniar dëshiron të qëndrojë tek Interi për një qëllim

10/05/21 @ 18:30

MEDIA TALKS

Fiorentina në bisedime me Gattuson

Serie A

Fiorentina në bisedime me Gattuson

10/05/21 @ 18:19

PAS MË SE 2 DEKADASH

Rikthim në Serie A pas 23 viteve

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Rikthim në Serie A pas 23 viteve

10/05/21 @ 17:01

JUVENTUS 0-3 MILAN

Milan bindshëm ndaj Juves, për t’i lënë jashtë TOP4

Serie A

Milan bindshëm ndaj Juves, për t’i lënë jashtë TOP4

09/05/21 @ 22:58

VIDEO

Vojvoda ‘mban në mend’ rrugën e golit, shënon përsëri

Serie A

Vojvoda ‘mban në mend’ rrugën e golit, shënon përsëri

09/05/21 @ 19:23

PARMA 2-5 ATALANTA

Atalanta s’gabon, ngjitet në pozitën e dytë

Serie A

Atalanta s’gabon, ngjitet në pozitën e dytë

09/05/21 @ 16:53

SHQIP në BOTË

15 minuta për Muriqin, Lazio pëson nga Fiorentina

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

15 minuta për Muriqin, Lazio pëson nga Fiorentina

08/05/21 @ 23:47


 
Të gjitha lajmet nga Serie A