Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GJEORGJIA

Ish-futbollisti i Bayernit, drejton rivalin e Kosovës

Ish-futbollisti i Bayernit, drejton rivalin e Kosovës


15 February, 2021 @23:26

Rivali i Kosovës në kualifikime për Botërorin 2022, Gjeorgjia, ka emëruar selektorin e ri të reprezentacionit.

Futbollisti i dikurshëm i Bayernit, francezi Willy Sagnol, ka marrë drejtimin e gjeorgjezëve së fundi dhe ata do të kërkojnë që të mbledhin sa më shumë pikë në grupin e vështirë, ku gjasat për kualifikim janë minimale për skuadrat që dolën nga vazoja tre, katër dhe pesë (Greqia, Gjeorgjia, Kosova).

Kosova me Gjeorgjinë do të ndeshet më 2 shtator të këtij viti në Tbilisi, ndërsa më 12 tetor në Prishtinë.

Si favorit për kualifikim nga grupi ku bën pjesë Kosova janë Spanja dhe Suedia, që janë skuadra dukshëm më të fuqishme sesa ndjekësit, por befasitë gjithmonë janë të mundshme në futboll.

Përgjatë karrierës së tij të shkurtër si trajner, Sagnol 43-vjeç ka drejtuar Francën U-21, pastaj Bordeaux (2014/16) dhe një periudhë ka qenë trajner i përkohshëm i Bayernit (2017).


CHELSEA 2-0 NEWCASTLE

Chelsea po kthehet, e katërta me radhë për TOP 4

Premier League

Chelsea po kthehet, e katërta me radhë për TOP 4

15/02/21 @ 23:01

BAYERN 3-3 ARMINIA

Ndërprehet seria e Bayernit

Bundesliga

Ndërprehet seria e Bayernit

15/02/21 @ 22:31

PARIS

PSG jeton për të fituar Champions

Champions League/Ligue 1

PSG jeton për të fituar Champions

15/02/21 @ 21:07

TRANSFER

West Ham interesohet për Ahmed Musa

Premier League/Transfere

West Ham interesohet për Ahmed Musa

15/02/21 @ 20:55

TRANSFER

Mbappe nuk pritet të largohet këtë verë

Premier League/Ligue 1/Transfere

Mbappe nuk pritet të largohet këtë verë

15/02/21 @ 20:53

LIGUE 1

Rafinha: “I detyrohem gjithçka Barçës”

Ligue 1

Rafinha: “I detyrohem gjithçka Barçës”

15/02/21 @ 20:50

UEFA

EURO2020 - UEFA vendos për numrin e zëvendësimeve të lejuara

Evropiani/Liga e Kombeve/International

EURO2020 - UEFA vendos për numrin e zëvendësimeve të lejuara

31/03/21 @ 16:06

NDËRKOMBËTARE

Pas eliminimit nga Kosova, Molldavia emëron selektorin e ri

Liga e Kombeve/Transfere

Pas eliminimit nga Kosova, Molldavia emëron selektorin e ri

12/02/21 @ 23:43

CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

Evropiani/Liga e Kombeve/Serie A/International

Synimi i radhës, historik

31/12/20 @ 02:48

E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

Evropiani/Liga e Kombeve/International

Gjermania merr vendim për Löwin

30/11/20 @ 17:49

KOMISIONI DISIPLINOR I UEFA-së

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

Liga e Kombeve

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

27/11/20 @ 00:43

QUALIFICATION MATHs

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

Liga e Kombeve

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

20/11/20 @ 04:10

NATIONS LEAGUE FINALS 20/21

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

Liga e Kombeve

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

20/11/20 @ 03:13

ANALIZA PAS NDESHJES

Pas çdo mundimi, vjen lehtësimi

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja/Analiza

Pas çdo mundimi, vjen lehtësimi

19/11/20 @ 18:22

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Kosova-Moldavia

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Kosova-Moldavia

18/11/20 @ 22:43

KOSOVA - MOLDAVIA

Fitorja e parë, mbesim në Ligën C

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Fitorja e parë, mbesim në Ligën C

18/11/20 @ 22:39


 
Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve