Të gjitha lajmet

LUIGI DI BIAGIO

Italia emëron selektorin e ri

Luigi di Biagio, selektori i ri i Italisë

Italia emëron selektorin e ri

5 February, 2018 @15:13

Pas dëshitimit për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror “Rusia 2018”, Italia ka emëruar trajnerin e ri të kombëtares.

Ish lojtari i Romës, Interit dhe disa ekipeve tjera italiane, si dhe trajneri aktual i Italisë U21, Luigi Di Biaggio, është emëruar në këtë post.

ITALIA NË LIGËN E KOMBEVE

Trajneri 46 vjeçar do të debutojë për Italinë në përballjet miqësore që azzurrët i zhvillojnë në mars, ndaj Argjentinës më 23 dhe ndaj Anglisë më 27.

Di Biagio në të vërtetë fillimisht do të udhëheq Italinë në këto dy miqësore, pastaj do të vendoset nëse do të vazhdojë detyrën e tij.

PARA NDESHJES

Chelsea në vend të tretë?!

5 February, 2018 @12:26

Kampioni aktual i Premier Ligës angleze, Chelsea, mund të dalë në pozitë të tretë të klasifikimit, nëse sonte arrin fitore…

NË SUHAREKË

Sot nis punën te Ballkani

Bekim Shotani, trajner i ri i Ballkanit/ BOROZANI/ Arkiv

5 February, 2018 @9:41

Skuadra e Ligës së Parë të Kosovës, Ballkani, ka bërë të ditur dje se ka emëruar trajner të ri të…

PARTIZANI-KAMZA

Asani sjell fitoren e parë të vitit

Foto: KFPartizani

4 February, 2018 @21:22

Skuadra e Partizanit të Tiranës ka arritur të shënojë fitore në përballjen e fundit të xhiros XVIII të Kategorisë Superiore,…

DEPORTIVO LA CORUNA

Në kërkim të trajnerit të tretë

4 February, 2018 @21:15

Pas humbjes së thellë të regjistruar të premten, Deportivo La Coruna, ka shkarkuar edhe trajnerin e dytë të stinorit, Cristobal…

BARCELONA

Me barazim, thyen rekordin e Guardiolës

Foto: FCBarcelona Official

4 February, 2018 @20:58

Barcelona sonte ka barazuar ndaj Espanyolit në La Liga, për të marë një pikë në fund të ndeshjes. Mirëpo,…

SWANSEA

Drejt rënies?

Foto: premierleague.com

4 February, 2018 @20:49

Përkundër lojërave të mira që bën prej se erdhi trajneri i ri i skuadrës, duket se mbijetesa për ekipin e…

LIVERPOOL-SPURS

3 gola në 10min e fundit, baraz në Anfield

4 February, 2018 @19:25

Superndeshje u zhvillua në Anfield Road, ndërsa fitues nuk kishte, në duelin që përfundoi përmes penalltisë së Harry Kane për…

SIVASSPOR-GALATASARAY

Sivas fiton, Galata s’arrin kreun

4 February, 2018 @19:07

Një xhiro e pabesueshme në Superligën turke, përfundon edhe me humbjen e Galatasarayit, për të kompletuar katërshen që po synon…

KUKESI-FLAMURTARI

Penalltia shpëton Kukësin

4 February, 2018 @15:17

Ka përfunduar me barazim dueli derbi në Superiore ndërmjet Kukësit vendas dhe Flamurtarit. Elis Bakaj, Kukesi

SKENDERBEU-VLLAZNIA

Skënderbeu shpërthen, ngrit epërsinë në krye

4 February, 2018 @14:59

Skënderbeu ka shënuar fitore në duelin që nisi në të të mirë të shkodranëve. Vllaznia kaloi në epërsi me…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

FIFA RANKING

Shqipëria nuk lëviz!

29 November, 2018 @12:46

Kombëtarja e Shqipërisë në renditjen e FIFAs për muajin nëntor nuk ka lëvizur nga pozita e saj. Shqipëria aktualisht gjendet…

FIFA RANKING

Pas fitoreve, Kosova ngritet në FIFA renditje

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 November, 2018 @10:17

Pas rezultateve pozitive, përfaqësuesja e Kosovës ka bërë ngritje për gjashtë pozita në renditjen e FIFAs për muajin nëntor. …

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve