Të gjitha lajmet

KUPA TURKE

Kriza vazhdon, ekipi i ligës së dytë eliminon Fenerin

Foto: ntvspor

Kriza vazhdon, ekipi i ligës së dytë eliminon Fenerin

24 January, 2019 @20:38

Kriza e Fenerbahçes duket se nuk qenka te trajneri. Pas shkarkimit të Philip Cocus, zënvedësit të tij Erwin Koeman dhe ardhjes së Ersun Yanalit - Fenerbahçe ende nuk ka shënuar shenja këndelljeje.

Së fundi, sonte ekipi verdhekaltër nga Stambolli u eliminua edhe nga Kupa e Turqisë, duke pësuar në dy ndeshje nga ekipi i ligës së dytë Umraniyespor.

Fenerbahçe të dyja ndeshjet i humbi me 1-0, si mysafir javën e kaluar dhe si vendas sonte, për t’i dhënë lamtumirën e hershme dhe të papritur Kupës.

Në ndërkohë, në elitën turke të futbollit, Fenerbahçe vazhdon të jetë e 15-ta në renditje nga 18 ekipe, me vetëm 2 pikë më shumë sesa ekipi i fundit i renditjes.

Fenerbahçe fitoren e fundit në ligë e ka shënuar më 11 nëntor 2018.

FENERBAHCE - GAZISEHIR

Muriqi me super gol, Fenerbahçe e nis bindshëm

19 August, 2019 @20:49

Me një super gol të shënuar nga sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës,Vedat Muriqi, Fenerbahçe e nisi stinorin në mënyrën më…

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Ylldren Ibrahimaj me asistim në fitore

18 August, 2019 @21:57

Mesfushori që pritet të jetë armë e fortë e Kosovës në të ardhmen, Ylldren Ibrahimaj, ka asistuar në golin e…

MBROJTËSI I KOSOVËS

Fidan Aliti siguron fitoren e Kalmarit

Foto: Kalmar

18 August, 2019 @17:14

Qendërmbrojtësi i reprezentacionit të Kosovës, Fidan Aliti, ka shënuar sot golin e dytë të skuadrës së tij Kalmar, që ka…

DENIZLI - GALATASARAY

Rikthehen pas 10 sezonash dhe mposhtin kampionin

16 August, 2019 @21:31

Që në ndeshjen e parë të stinorit të ri të Superligës turke ka ndodhur befasia. Denizlispor, që u kthye pas…

LEART PAQARADA

Asisti i Paqaradës sjell fitoren e parë

Foto: SandhausenFC/fb

16 August, 2019 @20:35

Mbrojtësi i reprezentacionit të Kosovës, Leart Paqarada ka asistuar në golin e dytë të skuadrës së tij Sandhausen sot, që…

Të gjitha lajmet nga International