Të gjitha lajmet

MIQËSORE

Kukësi-Liria, për test italian

TOPSPORTI/ A. P.

Kukësi-Liria, për test italian

13 November, 2018 @20:05

Trajneri i ri i Lirisë, italiani i parë i ardhur në këtë detyrë në Superligë të Kosovës, Alberto Annese, dëshiron të provojë ekipin që ka marë në duar.

Për këtë, ekipi i Lirisë që po lufton për ngritje nga zona e rrezikshme e Superligës së Kosovës në futboll, ka aranzhuar miqësore me ekipin e Superiores, Kukësin.

Dueli do të luhet në Kukës, të premten me fillim në ora 14:00 në stadiumin Zeqir Ymeri, ka bërë të ditur faqja e Lirisë në Facebook, ndërsa ky do të jetë testi i parë i Anneses si trajner i bardhezinjëve nga Prizreni.

LLAPI 2-2 DRITA

Behar Maliqi ndal Dritën në Podujevë

Foto: KFLlapi/fb

18 September, 2019 @18:41

Drita ishte shumë afër fitores në Zahir Pajaziti të Podujevës sot, kur sulmuesi brazilian i tyre, Gilberto Fortunato shënoi për…

TREPÇA'89 0-1 PRISHTINA

Fitorja e parë për Sokolin vjen me Januzin

Foto: prishtinafc.com

18 September, 2019 @18:21

Bylbyl Sokoli ka shënuar fitoren e parë me Prishtinën këtë stinor, duke e mposhtur Trepçën’89 si mysafir në Mitrovicë sot,…

GJILANI 1-0 BALLKANI

Progni bën lider Gjilanin dhe i jep disfatën e parë Ballkanit

Foto: SCGjilani/fb

18 September, 2019 @18:10

Sulmuesi shqiptar, Gerhard Progni, i ardhur këtë verë te ekipi i Gjilanit ka vendosur sot ndeshjen ndaj Ballkanit, për t’ia…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Prishtina

18 September, 2019 @15:30

Janë caktuar formacionet zyrtare të Trepçës 89 dhe të Prishtinës. TREPÇA ‘89: Beqiri, Asare, Emini, Ahmeti, Manaj, Rusi, Jashari, Traore,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Ballkani

18 September, 2019 @15:25

Janë caktuar formazionet zyrtare të Gjilanit dhe të Ballkanit. GJILANI: Haxhihamza, Rapa, Kastrati, Frashëri, Ferreira, Keita Aziz, Shabani, Jonuzi, Greca,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga