Të gjitha lajmet

MËRGIM MAVRAJ

Lëndim në përgatitje, mbrojtësi rrezikon shtatorin me kombëtaren

Lëndim në përgatitje, mbrojtësi rrezikon shtatorin me kombëtaren

15 July, 2019 @10:05

Qendërmbrojtësi më me përvojë në kombëtaren shqiptare, është lënduar në ndeshjen përgatitore me ekipin e tij dhe kështu pritet të mungojë prej një deri në dy muaj nga fusha e gjelbër.

ORARI, NDESHJET dhe TABELAT DREJT EURO2020

Mërgim Mavraj 33 vjeç ka lënduar shpatullën në përballjen miqësore të ekipit të tij Greuter Furth me Augsburgun, pas një përplasjeje me lojtarin kundërshtar.

Mergim Mavraj

Saktësisht ende nuk është bërë e ditur mungesa e tij dhe koha e rikthimit në fushë, por mediat shqiptare kanë parashikuar se ky lëndim mund ta lë atë minimalisht jashtë fushave për një muaj.

ORARI, NDESHJET dhe TABELAT DREJT EURO2020

Në shtator Shqipëria luan dy ndeshje tejet të rëndësishme kualifikuese për EURO 2020. I shkojnë Francën më 7, ndërsa presin Islandën më 10 shtator.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga