Të gjitha lajmet

BERSANT CELINA

Lëndohet Bersanti, mësohet rikthimi

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Lëndohet Bersanti, mësohet rikthimi

8 February, 2020 @16:19

Futbollisti i pazëvendësueshëm i 11-shes së reprezentacionit të Kosovës, Bersant Celina, që luan për ekipin e Swanseat në Championship, nuk është në përbërje të ekipit të tij sot, për shkak të një lëndimi.

TopSporti.com ka mësuar se lëndimi i Bersantit është i lehtë dhe pritet të kthehet shpejt në ekip.

“Ai mungon sot, por lëndimi është i lehtë dhe nëse jo të martën e ardhshme, atëherë do të jetë i gatshëm për ekipin e tij, të premten e ardhshme,” ka bërë të ditur burimi familjar i Bersantit për TopSporti.com.

Celina me ekipin e tij këtë stinor po mundohen të sigurojnë një vend që dërgon në Premier League të Anglisë, derisa me Kosovën e pret dueli jetik, e ndoshta edhe historik - kur në mars luan ndaj Maqedonisë Veriore, e potencialisht edhe ndaj fituesit të ndeshjes Bellorusia-Gjeorgjia, në PlayOffin që siguron biletën për EURO 2020

FUTBOLLISTI I RADHËS TE DINAMO E ZAGREBIT

Sa i kushtoi Lirim Kastrati Dinamos?!

Foto: gnkdinamo.hr

17 February, 2020 @19:10

Mediat kroate pas zyrtarizimit të transferit të Lirim Kastratit në drejtim të Dinamo Zagrebit kanë zbuluar shumë e transferit të…

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do…

FFK

Projekt i ri për futbollin e femrave

Fotot: FFK

14 February, 2020 @14:22

Federata e Futbollit e Kosovës do të nisë me projektin e ri për zhvillimin e futbollit të femrave, në kuadër…

REIMS

Arbër Zeneli i gatshëm ndaj St Etiennit

TOPSPORTI/ A. P.

10 February, 2020 @19:55

Futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2018, Arbër Zeneli, do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës…

KROACI

Hap i madh për Lirim Kastratin, transferohet te gjigandi kroat

9 February, 2020 @12:06

Një hap i madh për Lirim Kastratin! Sulmuesi nga Hogoshti raportohet ta ketë kompletuar transferimin e tij te Dinamo i…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja