Të gjitha lajmet

DRITA 2-0 DUKAGJINI

Liderja ngrit diferencën në krye

Foto: FCDrita/fb

Liderja ngrit diferencën në krye

28 June, 2020 @19:30

Skuadra e Dritës përsëri ka pasur telashe në pjesë të parë për të shënuar gol, por në pjesë të dytë e ka arritur këtë dhe është çliruar në rrugë drejt fitores ndaj skuadrës së fundit në tabelë, Dukagjinit, që edhe matematikisht ka rënë nga elita.

Drita mposhti Dukagjinin 2-0 [Liridon Leci 58, Astrit Fazliu 88] për të ngritur diferencën në krye ndaj Prishtinës ndjekëse në 7 pikë për momentin.

Dy raste të mira në pjesë të parë dhe një penallti në fillim të pjesës të dytë nuk mjaftuan për Dritën për të shënuar. Betim Haxhimusa pa topin e tij të mbrojtur nga portieri i Dukagjinit, Bojaj (48’).

Por shpejt gjithçka në vend të vetë solli mbrojtësi me përvojë i gjilanasve, Liridon Leci.

TABELA AKTUALE

Veçanërisht pasi Erjon Vuçaj një minutë më parë tronditi portën duke shutuar në transverzalen e kundërshtarit.

Leci pas kornerit të ekzekutuar nga Izair Emini u gjend më së miri në zonë dhe me kokë qëlloi pjesën e poshtme të djathtë të portës për epërsinë fillestare 1-0 (57’).

E pas kësaj Drita u vërsul edhe më në sulm dhe krejt në fund kapën edhe golin e rehatisë përmes Astrit Fazliut, që shënoi për 2-0 (88’).

Me fitore Drita u ngrit 7 pikë përkohësisht mbi Prishtinën në krye të tabelës, ndërsa Dukagjini që tashmë ka rënë nga Superliga po kalon xhirot e fundit në elitë.

SKENDERAJ

Gani Sejdiu ndahet nga Drenica

30 June, 2020 @12:01

Trajneri i mirënjour mitrovicas që kishte bërë vite më parë Feronikelin kampion të Kosovës, Gani Sejdiu, ka ndarë rrugët me…

PRISHTINA 3-1 FERONIKELI

Fitorja e parë ndaj Feronikelit, për të mbajtur hapin me kreun

Fotot: prishtinafc.com

29 June, 2020 @22:30

Prishtina përgjatë këtij stinori ka pasur bilans negativ ndaj Feronikelit në Superligë. Dy takime, dy humbje për bardhekaltërit. Mirëpo,…

GJILANI 2-2 LLAPI

Llapi i prish punë Gjilanit, Progni shpëton ‘skifterat’

Fotot: KFLlapi & KFGjilani / fb

29 June, 2020 @19:28

Sulmuesi i ri i Llapit, Valmir Veliu, ka qenë protagonisti më i pa-pëlqyer për vendasit në Gjilan sot, derisa shënoi…

BALLKANI 3-1 VUSHTRRIA

Ballkani fiton për vend të tretë dhe Vushtrria bie nga Superliga

Fotot: FCBallkani/fb

29 June, 2020 @19:28

Dy skuadra me qëllime të ekstreme në Superligë, derisa Ballkani me golin e parë pas-pandemik të shënuesit më të mirë…

FLAMURTARI 3-2 FERIZAJI

Fitore e Flamurtarit për ngritje në tabelë

Fotot: KFFlamurtari/fb

28 June, 2020 @19:02

Flamurtari ka shënuar edhe një fitore impresive në Superligë, derisa në njërën ndër dyluftimet direkte për mbijetesë ata kanë mposhtur…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga