Të gjitha lajmet

FUTBOLLISTI I KOSOVËS

Lirim Kastrati i pandalshëm, i sjell ekipit fitoren

Lirim Kastrati i pandalshëm, i sjell ekipit fitoren

25 August, 2019 @19:54

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, ka qenë njeriu i ndeshjes në fitoren e ekipit të tij Lokomotiva, ndaj Interit të Zapresicit 1-2.

Kastrati ka shënuar për epërsinë e skuadrës së tij 0-1, ndërsa më pas ka detyruar mbrojtësit e skuadrës vendase të shënojnë autogol pas një tentimi të tij, për fitoren 1-2 të skuadrës së Lokomotivës.

Me këtë fitore, Lokomotiva ka tash 7 pikë nga 6 ndeshjet e para të sezonit.

ADIL RAMI TE FENERBAHÇE

Ish mbrojtësi i Milanit, bashkëlojtar i Muriqit

Foto nga arkivi

25 August, 2019 @13:43

Qendërmbrojtësi me përvojë nga Franca, Adil Rami, do të arrijë sot në Stamboll për të kryer testet mjekësore te ekipi…

ALIDEMA @ SLAVEN

Alidema debuton në elitën kroate

Foto: Slaven/fb

25 August, 2019 @2:00

Muaj pas transferimit nga Llapi te Slaveni, sulmuesi i ri kosovar Festim Alidema ka përfituar rastin që të paraqitet në…

SULMUESI I KOSOVËS

Muriqi gol, Feneri fiton me përmbysje

Foto: Fenerbahçe/fb

24 August, 2019 @22:47

Edhe pse Fenerbahçe ishte në disavantazh nga pjesa e parë në duel me nënkampionin Basaksehir, ka qenë Vedat Muriqi i…

SHAUN WRIGHT-PHILLIPS

Shaun Wright-Phillips pensionohet nga futbolli

24 August, 2019 @19:30

Ish-anësori i Manchester Cityt dhe Chelseat, Shaun Wright-Phillips ka konfirmuar pensionimin nga futbolli në moshën 37-vjeçare. Anësori anglez po ashtu…

FENERBAHCE - GAZISEHIR

Muriqi me super gol, Fenerbahçe e nis bindshëm

19 August, 2019 @20:49

Me një super gol të shënuar nga sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës,Vedat Muriqi, Fenerbahçe e nisi stinorin në mënyrën më…

Të gjitha lajmet nga International