Të gjitha lajmet

TREPÇA 1-2 LIRIA

Nikaj e nis mbarë, Liria fiton jashtë

Foto: FCLiria/fb

Nikaj e nis mbarë, Liria fiton jashtë

25 August, 2019 @19:31

Skuadra e Lirisë ka shënuar fitore në “Adem Jashari” të Mitrovicës sot, duke e mposhtur Trepçën 1-2.

Me këtë fitore, ekipi bardhezi nga Prizreni, që ka rënë në Ligë të Parë në stinorin e kaluar dhe dëshiron kthimin e menjëhershëm në Superligë, ka marrë tre pikët e para të stinorit në një terren jo të lehtë.

TABELA AKTUALE

Liria ishte në avantazh 0-1 me golin e Jurgen Gjinit (20’), derisa mitrovicasit barazuan 1-1 në fillim të pjesës së dytë me Kreshnik Nebiun (49’), për të fituar në fund prizrenasit 1-2 me golin e Arbër Shalës (82’). Në xhiron që vjen Liria pret KEK-un në Prizren, ndërsa Trepça Ulpianën.

BESA 4-0 VLLAZNIA

Besa me start të furishëm

Foto nga arkivi

25 August, 2019 @19:38

Besa e Pejës ka nisur furishëm stinorin në Ligë të Parë dhe pritet të jetë ndër pretendentët kryesorë në luftë…

ONIX - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi e nis me barazim

Foto: KF Vëllaznimi

25 August, 2019 @19:09

Me barazim ka filluar sezoni i ri për Vëllaznimin. Gjakovarët, që sezonin e ri e nisin me lojtarët kryesorë të…

NË MITROVICË

Onbashi merr drejtimin e të rinjve të ‘89shit

25 August, 2019 @0:03

Ish futbollisti i dalluar i Trepçës, Seidi Onbashi, pas sukseseve të jashtëzakonshme të arritura me vashat e KFF Mitrovica, përmes…

RAMIZ SADIKU - DARDANA

Dardana fiton si mysafire

24 August, 2019 @19:37

Skuadra e Dardanës, si mysafire arriti ta mposhtë Ramiz Sadikun me rezultat 1-2. Golat për Dardanën erdhën nga Egzon Huruglica…

XHIRO 1

Liga e Parë, ndeshjet e ditës

24 August, 2019 @11:15

Pas barazimit mes Malishevës dhe KEK-ut dje, sot xhiroja hapëse e Ligës së Parë vazhdon me dy ndeshje të tjera. …

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë